Tento umělecký počin Františka Ringo Čecha má několik nej. „Je to největší expozice, kterou jsem kdy vůbec dělal, a od mé poslední výstavy v Praze uteklo už dlouhých 35 let,“ sdělil Ringo na slavnostní vernisáži, pro kterou si vybral prostory Barley Gallery Café v Praze 2 v těsné blízkosti náměstí I. P. Pavlova. „Tyto prostory se mi moc líbí a svým minimalismem dávají perfektně vyniknout mým obrazům,“ doplňuje F. R. Čech.


 
Není běžné, že by se Ringo účastnil svých výstav a podobných společenských akcí, tentokrát však udělal výjimku, a to hned z několika důvodů. Tím hlavním je pocta přebrání pomyslné štafety po Janu Saudkovi, který měl v Barley Gallery výstavu doposud. „Jan Saudek je můj vrstevník, jeho díla mám rád a dokonce mi jeden obraz visí doma. Přál bych si, aby mi na sklonku mého života udělal portrét,“ vysvětluje Ringo.


 
František Ringo Čech by byl rád, kdyby Obrazy změnily vnímání jeho díla veřejností. „Lidé znají jenom obraz Zvířátka obdivují píču, jiný obraz ode mě nikdo nezná. Teď mají všichni možnost poznat mou tvorbu komplexněji.“ Součástí výstavy je i jeho prvotina Vánoce u Čechů z roku 1978. K malířství ho dovedla jeho žena, která vždy obdivovala Jiřího Anderleho. A tak se rozhodla dát Ringovi k Vánocům kompletní malířské potřeby.

Reklama