je1.jpg

Nová Skalka má hodně co nabídnout
Pětačtyřicet metrů široká a přes 1,5 kilometru dlouhá sjezdovka Nová Skalka je nepochybně největším lákadlem zmodernizovaného Skiareálu Ještěd. Lyžování na Ještědu mělo kdysi dvě tváře - náročnější severní sjezdovky včetně vyhlášeného černého Slalomáku a lehčí jižní stranu se sjezdovkami na Pláních.

„Určitě bych nalákal na novou sjezdovku Nová Skalka, kterou si užije jak rodinka s dětmi, páry nebo třeba i zkušený carvingový jezdec. Také bych vypíchl to, že jsme skvěle dostupní pro Prahu a Střední Čechy, případně pro polské nebo německé pohraničí. Z Prahy jste tady za hodinku. Z Liberce sem pak dojedete tramvají, což je úplný unikát, máme to jen my a Innsbruck, neznám jiné středisko, které by to takhle mělo,“ říká Jakub Hanuš, ředitel střediska Skiareál Ještěd.

Od loňské sezóny se severní strana areálu změnila, vznikla zde sjezdovka Nová Skalka, na které letos ještě přibylo špičkové umělé osvětlení pro parádní večerní lyžování.

„Rád bych vás pozval také na večerko, je jasný, že ne každý má čas na lyžování přes den, takže tou naší dostupností je perfektní možnost, jak se jet odreagovat na večer. V provozu je každý den od šesti do devíti večer,“ láká Jakub Hanuš.

je2.jpg

Jste spíš ranní ptáče? I pro vás je tady skvělá možnost, jak se vyřádit. Využijte Fresh Track – fantastické lyžování na čerstvém manšestru, a to hodinu před oficiálním otevřením lanovky. Jako bonus na vás pak každou sobotu a neděli čeká bohatá horská snídaně.

Skiareál Ještěd si oblíbila i Agáta Hanychová, která si tady užívá zimních radovánek se svými dětmi a přítelem. „Od dvanácti let snowborduju, baví mě to a na horách jsem furt. Na Ještědu jsem byla zrovna minulý víkend a nejvíc se mi líbí to, že je hodinu od Prahy, takže se sem dá dojet na otočku. A v tejdnu tady nejsou žádný lidi! Hned pod sjezdovkou je navíc školička pro děti, takže je to tady vhodný pro celou rodinu.

Nadšený z nové sjezdovky byl i operní zpěvák Marian Vojtko, kterého jsme na Ještědu také potkali. „Nejvíc jsem se tady těšil na novou sjezdovku, kterou tady otevřeli. Prej je to topka, lepší než v českým Aspenu, říkají. A protože jsem závodně lyžoval, tak jsem to tady pořádně otestoval. A bylo to super! Teď mě bolí nohy, asi bude svalovka, že jo, ale fakt supr!

V areálu najdete celkem dvě čtyřsedačkové a jednu dvousedačkovou lanovku, pět vleků a celkem 10,5 kilometru sjezdovek všech obtížností. Samozřejmostí je i profesionální lyžařská škola s rozšířenou dětskou výukovou zónou, lyžařská půjčovna a ski servis. Občerstvit se během dne (a využít také happy hours na míchané drinky) můžete v novém aprés ski baru, který je přímo na dojezdu sjezdovky Nová Skalka. Od února je program doplněn v rámci večerního lyžování i o DJs. 

Celý areál je hodně kompaktní, přijedete, zaparkujete, uděláte 100 kroků, jste na kase, tam vás odbavíme skipasem, zapůjčíme příslušenství nebo zajistíme lyžařskou školu. Pak jen nazujete lyže a jste hned na lanovce,“ dodává Hanuš.

je3.jpg

Nakupujte skipasy online už z domova
Novinkou letošní sezóny na Ještědu je možnost zakoupení nejvýhodnějších skipasů online prostřednictvím věrnostního programu GOPASS. Aktuální cena skipasu se odvíjí od počasí a jiných externích faktorů. Celodenní skipas zakoupíte již od ceny 250 korun. Stačí se zaregistrovat do věrnostního programu GOPASS a následně nakupovat nejlevněji skipasy, čerpat benefity členství a sbírat body, které následně proměníte třeba za slevy na občerstvení nebo servis lyží. Ceny se zobrazují dynamicky online, podle počtu prodaných lístků a vytíženosti střediska v daném termínu.

razitko.gif