5c3494722b72dobrazek.pngFoto: Shutterstock.com

Většina lyžařů vyráží na svah na celý den a počasí v horských oblastech může být dost proměnlivé. Volte takové svršky, které chrání před mrazem a sněhem, ale jsou zároveň vybavené termoregulačními prvky. Ty se postarají o to, že celý den strávíte v suchu a příjemném teple. Nezapomínejte ani na střední, izolační vrstvu, kterou je dobré volit z kvalitních materiálů kvůli odvodu tepla a tělesné vlhkosti.

  • Bunda - Svrchní materiál by měl být nepromokavý. Bunda by měla mít také vyteplenou podšívku, odvětrávání v podpaží a prodyšnou membránu.  Zaměřte se i na detaily, které vám zpříjemní lyžovaní. Jistě oceníte spodní kraj s regulací šířky, anatomicky tvarované rukávy zakončené stahovací patkou se suchým zipem, rukávovou kapsu na skipas či elastické rukávové manžety s otvorem na palec. Odolnost vůči vlhkosti zvyšují také podlepené švy a použité voděodolné zipy.

5c348d044f071obrazek.pngZ kolekce: Hannah

  • Kalhoty - Nepromokavý materiál je samozřejmostí. Mimo to by ale kalhoty měly mít i anatomicky tvarovaná kolena, regulovatelný obvod pasu a zvýšený sed. Zaručují totiž, že se vám kalhoty skvěle přizpůsobí a nebudou vás omezovat v pohybu. Dozajista oceníte i částečně zateplený zadní díl či odepínatelné šly.

5c348f1a7f1cfobrazek.png
Z kolekce: Rockpoint.cz

  • Myslete na izolační vrstvu! - Není na škodu vždy si s sebou přibalit alespoň jednu vrstvu navíc. Nikdy nevíte, kdy se bude hodit a nakonec může zachránit celou lyžovačku. Navíc v případě nutnosti můžete vyměnit jeden svršek za druhý, nebo jednotlivé kousky navrstvit. Dámská mikina je skvělou druhou vrstvou, která vás během vašich zimních radovánek zahřeje. Dejte si pozor, aby byla dostatečně prodyšná. Vhodný je strečový materiál, který nebrání v pohybu, takže se nemusíte bát mikinu vzít na lyže, skialpy, běžky či sněžnice. Reverzní dlouhý zip a stojáček jsou praktickými doplňky.

5c35c576a6ca4obrazek.png

Čtěte také:

Reklama