Užít si dovolenou, poznat daleké tajemné světy, to je snem mnoha z nás.  Dnes můžete cestovat kamkoliv, pokud si to budete přát. Ne každý se ale v cizí zemi orientuje, nezná místní poměry, proto mnoho cestovatelů zajímají nabídky na cesty s naplánovaným poznáním – během své dovolené díky zkušenému průvodci máte možnost navštívit a poznat místa, která vás přitahují.

Navíc průvodce vám řekne mnoho informací, spojené s místem, kde se nacházíte. Také dbá na vaši bezpečnost, nemáte časové prodlevy s tím, že se neorientujete v místní dopravě. Prostě když vás zaujme poznávací cesta s předem známým programem, nic vám nebrání sbalit si kufr či batoh a vyrazit na dobrodružnou dovolenou!

Isla Margarita

Naším tipem je krásná cesta do Venezuely za krásami řeky Orinoko a poznání posvátných stolových hor. Takovou cestu nabízí naše spřátelená cestovní kancelář ITS Billa Travel. Více o cestě, na kterou vás chceme nalákat, se dozvíte NA TÉTO STRÁNCE ITS BILLA TRAVEL.

Isla Margarita je nejznámější z ostrovů Venezuely. Je oblíbeným místem pro skvělou dovolenou. Její kouzlo nevychutnávají jen Venezuelané, ale také čím dál víc návštěvníků z Evropy. Nachází se pouhých dvanáct stupňů nad rovníkem. Díky vysoké vlhkosti vzduchu a mírnému větru je zdejší počasí velmi přijatelné. Samotný ostrov Isla Margarita, společně s ostrovy Coche a Cubaqua, tvoří jediný ostrovní stát ve Venezuele – Nová Sparta. Margareta je velmi členitý ostrov, pyšnící se zalesněnými horami a nádhernými plážemi s bílým pískem.

Isla Margarita

Sama jsem ve Vezuele byla a musím říci, že to pro mne byla nezapomenutelná dovolená.  Už samotný ostrov Isla Margarita, kterému se říká ostrov perel, je úchvatný. Bílý písek, neuvěřitelně teplé moře a tropické slunce. Máte pocit, že jste se ocitli v ráji. Měla jsem možnost vypravit se na výlet na pevninu – na dvoudenní trek na řeku Orinoko a následně na prohlídku vodopádů a stolových hor z přírodní rezervace Canaima. Neváhala jsem ani chvíli. Takový zážitek jsem si nemohla nechat ujít. Přelet malým letadlem na pevninu trval asi dvě hodiny. Řeka Orinoko, která patří mezi nejdelší a nejrozsáhlejší řeky na světě, mě přivítala otevřenou náručí. Koupání v řece, pozorování  vodních živočichů, lov ryb, v noci můžete mít štěstí na kajmany nebo na anakondy… je to opravdu dobrodružné.

Isla Margarita

Další den jsme se dostali malým letadlem do Národního parku Canaima. Nachází se v jižní části Venezuely a patří mezi nejstarší geologické oblasti na planetě. Je to jedno z nejpozoruhodnějších míst. Krajinu tvoří savany, řeky a pralesy, magické a tajemné stolové hory Tepuys s úchvatnými vodopády. Pokud máte při výletu štěstí na počasí, uvidíte nejvyšší vodopád na světě Salto Angel, měřící jeden kilometr. Pokud je nízká oblačnost nebo fouká silný vítr, malé letadlo bohužel nemůže zalétnout do průsmyku, odkud je vodopád dobře vidět.

Isla Margarita

Stolové hory jsou opravdu majestátní a magické. Místní indiáni kmene Pemon, kteří zde žijí v malých komunitách, dodnes věří, že hory střeží bezhlaví démoni velkého vzrůstu. Mají před tímto místem bezmeznou úctu, a pokud mohou, horám se vyhýbají. Po přistání na malém letišti přímo u vchodu do Národního parku Canaima pojedete loďkou přes lagunu a projdete pěšky část tohoto parku. Podle stavu vody, která přitéká ze stolových hor, budete mít možnost si nejen z blízka prohlédnout dva obří vodopády El Sapo a El Hacha, ale také projít cestu, která je vytesána přímo za masou padající vody. Sice máte pocit, jako byste procházeli studenou sprchou, ale je to jedinečný zážitek.

Isla Margarita

Pokud chcete zažít něco tak krásného jako je dovolená na Isla Martagitě s výletem na řeku Orinoko a do přírodní rezervace Canaima, pak vám můžu doporučit cestu od ITS Billa Travel: Za krásami Orinoka.

Isla Margarita

Venezuela nejsou jen přírodní krásy, pokud milujete nákupy, určitě si zde koupíte, co si budete přát – krásné suvenýry, oblečení, boty, hodinky… jen dejte pozor u spodního prádla, aby kalhotky neměly vycpávky pro větší objem zadečku. To mezi místními ženami frčí. Pokud mají malý zadek, nejsou dostatečně sexy. Psala jsem o tom zde v článku: Kupte si vycpané kalhotky.

Reklama