Omán
Omán je aktuální perlou v turismu. Je to země dlouhých pláží s bílým pískem, teplých slunečných dnů a zajímavé kultury, ale i gastronomie. Omán se nachází v jihozápadní Asii a leží při Arabském moři a Ománském zálivu. Hlavním městem je Maskat. Nutno podotknout, že Omán není země, která by byla přeplněná turisty, ale turismus se zde hojně rozšiřuje. Stojí tu jen pár hotelů, a proto doporučujeme návštěvu dlouho neodkládat. Až tu budete, nevynechejte výlet v poušti a odvezte si jako suvenýr pověstné kadidlo, které Ománci používají jako zázračný lék snad na vše.

shutterstock-707001616.jpg
Foto: Shutterstock

Srí Lanka
Srí Lanka je jednou z nejlevnějších destinací světa a ani letenky vás nemusí přijít draho. V akci je seženete již od 8 tisíc korun. Nadchne vás místní tropické klima a velké množství památek. S koupáním je to tu v zimě složitější, Indický oceán bývá během zimy poněkud divoký, a tak je třeba hledat oblasti s klidnější vodou.

63b81a6102847image.jpg
Foto: Shutterstock

Spojené arabské emiráty
Pokud hledáte zemi, kde je teplo, moře a luxus a není zase až tak daleko, rozhodně si vyberte Emiráty. Let z Prahy trvá okolo šesti hodin, proto si je jako dovolenkovou destinaci vybírají i rodiny s dětmi. Jestli máte rádi luxus a vynikající jídlo a služby, určitě sem zavítejte a ochutnejte třeba velbloudí maso navštivte nejvyšší mrakodrap světa, Burdž Chalífu, který měří 829,8 m.

shutterstock-1870291894.jpg
Foto: Shutterstock

Thajsko
Máte rádi thajské kari, čerstvou kokosovou vodu a úžasně sladké ovoce? Tak to zavítejte do Thajska, abyste nasáli pozitivní bez stresovou atmosféru, která z místních přímo vyzařuje. Čeká vás nádherné průzračné moře, autentické jídlo za pár kaček a výlety si užijí ti, kteří milují město, nakupování, ale i přírodu. Doporučujeme Thajsko navštívit na alespoň 3 týdny, abyste toho stihli vidět co nejvíc a vyzkoušeli i jejich proslulé ostrovy.

shutterstock-1291054312.jpg
Foto: Shutterstock

Dominikánská republika
V posledních letech je velmi populární Dominikánská republika v Karibském moři! Na pobřeží moře se rozkládá hned několik pětihvězdičkových hotelů, které poskytují úžasné služby. Moře je čisté, tyrkysově modré a palma vedle palmy. Takže jestli za dostupnou exotikou, rozhodně zavítejte sem.

shutterstock-1285500571.jpg
Foto: Shutterstock

Madeira
Madeira je také přezdívaná jako ostrov věčného jara. Teploty se tu po celý rok pohybují kolem 20 °C, což znamená, že v létě sem lidé unikají před vedrem a v zimě zase před zimou. Jedná se však o destinaci spíše určenou pro ty, kteří vyhledávají aktivní odpočinek. Madeira je ideální destinací pro nejrůznější pěší treky, surfování nebo potápění. Letenky na Madeiru pořídíte od 7 tisíc korun.

image.jpg
Foto: Shutterstock

Zanzibar
Mnoho lidí v poslední době zanevřelo na Afriku, ale to je velká škoda. Pokud nedáte dopustit na opravdový luxus, raději sem nejezděte, ale jestli máte rádi autentické ubytování v chatrčích a stejně celý den trávíte na pláži, rozhodně se sem vydejte. Připravte se na milé obyvatele a opravdovou pohodu.

shutterstock-1362361406.jpg
Foto: Shutterstock
 
Zdroj: Autorka článku, Wikipedia, Klik.cz