Výlety jsou super činností, jak trávit volný čas. Dostanete se na vzduch a procházkou uděláte něco pro své zdraví. Pokud ovšem plánujete trochu delší túru, neměla byste podcenit vybavení. To by mělo být nejen funkční, ale také stylové.

shutterstock-290338112.jpgFoto: Shutterstock

Základem každé úspěšné túry nebo procházky je kvalitní obuv. Ta musí být pohodlná, chránit před případným deštěm, ale zároveň být prodyšná. Naším tipem je například novinka Salomon Vaya Mid GTX. Tyto boty obstojí jak na vrcholcích hor, tak na klasických turistických stezkách. Designéři v Salomon vyvinuli konstrukci SensiFlex™ se speciálními strečovými panely v přední části obuvi, jejichž flexibilita umožňuje pohodlné použití a neslevuje nic z nároků na stabilitu v terénu. Samozřejmostí je nepromokavá membrána.

Pohodlí a funkčnost poskytují i kotníkové boty Trek Andes 6, které se hodí i do středně těžkého terénu. Jde o kožený model se speciální nepromokavou membránou, který vám zajistí pevný krok a stabilitu i v náročnějším terénu.

Pro méně náročné túry jsou určené trekové boty Columbia VENT v módní barvě. Hodí se na výlety do přírody i kratší procházky. Jejich benefitem je zejména lehkost a minimalistický design.

5eb2ebde4f411Clipboard.jpg

Foto: salomonstore.cz, coolboty.cz, sportisimo.cz

Na vodu, svačinu a další nezbytné propriety budete potřebovat kvalitní batoh. Velikost volte podle toho, na jak dlouho túru vyrážíte, a jestli se chystáte v přírodě i přespat. Také by vám měl dobře sedět na zádech.

Na kratší výlet můžete zvolit například výrazně červený batoh Husky Promise o objemu 30 litrů. Komfort při nošení zajišťuje anatomicky tvarovaný zádový systém. V hlavní komoře je praktický organizér, dále má přední kapsu se zipem a dvě boční kapsy.

Kousek od Gregory Tribute má objem 40 litrů a odvětrávací zádovou část. Vychytávkou je kapsa na obal 3 v 1, který je využitelný jako pláštěnka, ochrana před zloději nebo ochrana celého batohu a vybavení. 

Na běh nebo náročnější, ale kratší výlet se hodí lehký batůžek Salomon AGILE 12 SET s objemem 12 litrů. Součástí jsou i dvě lahve, které umožňují rychlé občerstvení, držák hůlek nebo nosič přilby a dalšího vybavení.

5eb2e7d3804caClipboard.jpg

Foto: altisport.cz, 4camping.cz, sportisimo.cz

Nejen každý muž, ale do přírody by i žena měla vyrážet s nožíkem. Nikdy nevíte, kdy budete potřebovat očistit houbu, uříznout klacek apod. Pořídit si můžete například hravý kousek s obrázky banánů.ImgW.jpg

Foto: alza.cz

V nabídce je i růžový model. Napovídá, že ženy dokážou být nežné, ale i pořádně ostré. 

nuz.jpg
Foto: odkulinare.cz

Protože klasické plastové lahve jsou zátěží pro životní prostředí, je lepší si pořídit nějakou, která vydrží déle než pár použití. Designovým kouskem je lahev o objemu 500 ml Ion8 One Touch. Víčko se dá otevřít jednou rukou a je určená pro horké i studené nápoje. Ale hlavně skvěle vypadá.

Originální je i lahev na vodu Dopper Original. Opět v holčičí růžové. Je vyrobená z plně recyklovatelného plastu a lze ji mýt i v myčce.

5eb28f6b2521cClipboard.jpg

Foto: folly.cz, econea.cz

Abyste měla přehled o svém výkonu, počtu nachozených kilometru i tempu, bude se vám hodit chytrý náramek, který nejen tyto informace uchová. Pořídit si můžete například fitness náramek Smartomat Sunset 4, který mnoho nestojí, ale pečlivě monitoruje denní aktivitu. Pro náročnější ženy jsou tu například Chytré hodinky Fitbit Versa Lite v lila barvě.

5eb28fb654f10Clipboard.jpg

Foto: datart.cz, mall.cz

Z případného problému vám pomůže vybruslit balíček poslední záchrany pro ženy. V praktickém boxu růžové barvy najdete například vlhčené ubrousky, tyčinku na rty, zrcátko, žvýkačky, vložky, mini verzi pasty apod.

vyr-1298KPZ-pro-zeny.jpgFoto: striker.cz

Reklama