Další tip na zajímavé místo zaslala čtenářka Datura. Zve vás do města, kde žije, a tím je Mimoň. Momentálně zde můžete propadnout Beatlemanii...

Jste milovnicí kapely Beatles? Potm byste neměla minout Bealtemanii v Mimoni. Pozvánku poslala čtenářka Datura...


Dobré odpoledne,

mimon

naše městečko má jen kolem 8 000 obyvatel, leží v libereckém kraji a jmenuje se Mimoň. Pyšní se opravenou budouvou muzea. V přízemí je stálá expozice rostlin, živočichů a různých vykopávek z okolí města. První a druhé patro je určené pro výstavy obrazů, soch a podobných uměleckých výtvorů. Výstava trvá zpravidla měsíc, zahájena je vernisáží. Vystavují tu známí i neznámí umělci. Jedna z výstavních síní nese jméno Jana Antonína Pacáka, který měl náš kraj rád a výstava jeho děl zahajovala pravidelný chod muzea..Hned vedle muzea je replika Božího hrobu.

Momentálně probíhá v našem městě výstava Beatlemanie, potrvá do října a dovolím si použít citát z tisku :

Domů > Kultura: V Mimoni se probouzí další Beatlemánie!

...27. 4. 2012 19:50, autor: bk
Mimoň - Zlatá léta šedesátá, říká se. Severočeské městečko Mimoň je nejspíš stejného názoru, neboť se rozhodlo vrátit v čase a zavzpomínat na tyto časy pomocí výstavy Beatlemánie!, protože tato liverpoolská hudební legenda k „šedesátkám“ neodmyslitelně patří. Po Praze a Brně jde tedy už o třetí město, kde mohou příznivci bigbeatu tuto výstavu navštívit.

Kdo má rád vytuněná auta, nenechá si ujít Mimoňské války na letišti. Tradici mají i srpnové Koňské dostihy, na které se přijel podívat i pan president Klaus.

A to jsem se ještě nezmínila o okolních krásných lesích, kde se můžete krom borůvek a hub osobně potkat se zubry.

Zdraví,
Datura

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou kontrolou.

Téma dne 7. května 2012: Kam na výlet

Máte tip, kde strávit zítřejší volný den? Pošlete mi ho jako příspěvek k tématu a poraďte tak ostatním čtenářkám! Za svůj tip, který by měl obsahovat pokud možno všechny důležité informace (například cenu návštěvy objektu atp.) můžete získat pěkný dárek. Jako tip můžete také posílat jednu aktuální fotografii z místa, kam jste vyrazila o tomto či minulém víkendu vy. Tato fotografie však musí být doplněna popisem, dlouhým alespoň jako tento odstavec textu. A jaký že dárek tentokrát můžete získat? Pro dvě přispěvatelky, které pošlou nejzajímavější a nejneotřelejší tip, tu mám dva výletní balíčky obsahující spray Bergasol Bronzage Passion SPF 10 a pro rychlou energii Deli pistáciovou.

Posílejte tedy...

  • Zajímavý tip na výlet
  • Fotku z místa, které jste nedávno navštívila (s popisem)

Tipy zasílejte na e-mailovou adresu redakce do 7. 5. 2012, 15.00 hodin. V předmětu e-mailu nezapomeňte uvést heslo.

deliberg

Reklama