Dá se z psychologického hlediska říci, které typy žen nosí výrazné rtěnky?
rtes.jpg

Většina nositelek vysoce módních rtěnek, jako je například temně fialový odstín, jsou většinou mladé slečny. Nedá se říct, že by jim neslušely, ale takto výrazné rty dají ještě více vyniknout kontrastu jejich věku, chování a sebevědomí, které ještě není plně rozvinuto. Takové ženy se pak při pohledu ostatních nenápadně schovávají, sklápí oči nebo dělají, že je nevidí. Důležité pro ně je být vidět, upoutat pozornost, kterou ale pak nezvládají. Pokud se zaměříme na dámy vyššího věku, mně osobně se na nich křiklavé barvy nelíbí. Žena starší 50 let musí být vyloženě ten typ, aby v takové rtěnce vypadala dobře a uměla ji nosit. A právě tohle je alfou a omegou všeho, zda dotyčná výrazné barvy umí nosit.

Výrazná barva všeobecně, ať už je na oblečení či ve výběru líčení, je symbolem především sebevědomých žen. Chtějí podtrhnout partie, na které jsou pyšné. Mohou je ale volit i ty, jejichž sebevědomí není vysoké, mají však potřebu být vidět. Ve výsledku to s jejich osobností absolutně nekoresponduje. Není to totiž jejich přirozenost, jen touha po pozornosti.

Mnoho lidí se domnívá, že výrazné rty jsou doménou pouze hrdých žen, co si o tom myslíte vy?

Není to pravda. Smyslně červené rty můžeme vidět i na ženách, které jsou například malé vzrůstem. A je to opět z toho důvodu, že touží po pozornosti. Nemusí si to ani vědomě přiznávat. Zde je ovšem důležité si říci, že pokud to dáma nemá v sobě srovnané, nebere to za vlastní, tak ještě více zdůrazňují svou vnitřní nejistotu. To je pak kontraproduktivní.

Dá se tedy říci, že ženy si nalíčenými rty zvyšují nedostatečné sebevědomí?

Spousta žen vnímá líčení jako součást oděvu. Často slyšíte od žen, že když se nenamalují, připadají si nahé, dá se to tedy považovat za jistou masku. Obličej si tak schováváme za hezky vypadající štít. Opět ale záleží na osobnosti dotyčné. Ženy všeobecně nejsou schopné vidět své klady, takže je neumí dostatečně prodat. Ženská, která to zabalí s tím, že zkrátka není hezká, bude chtít být i nadále neviditelná. V tomto případě musí přijít někdo, kdo řekne, že má krásné oči, ať si je zvýrazní. A to stačí. Ani si nedokážete představit, jak málo stačí ke zvýšení sebevědomí. Líčením posíláme do světa jistou informaci o naší osobě – mám sama sebe natolik ráda, že se hezky nalíčím a zvýrazním.

Osloví muž spíše tu, která má dokonale a smyslně nalíčené rty, nebo je to naopak?

Rty jsou symbolem vagíny. Na může působí jako ohromný stimulant. Je to stejné, jako když si my ženy řekneme: „Koukej, ten má velké nohy, to bude mít i ve slipech učiněný poklad.“ Muži stejně vnímají ústa. Jak si myslíte, že asi reagují, když vidí dámu s plnými šťavnatými rty? Vzbudí to v nich touhu a představivost. Zvláště tehdy, když se rty lesknou, protože i vagína má být vlhká. Je to vše propojené. Ráda bych ale dodala, že opět záleží na sebevědomí muže. Výrazné rty mohou chlapa přitahovat, ale i vyděsit. Nedá se to paušalizovat. Jsou muži, které červená barva na rtech děsí. Mohou mít z výchovy zafixováno, že zmalované ženy jsou laciné. Může je ale děsit i představa dokonalosti nebo se objeví předsudky, že dotyčná je namyšlená pipka.
Já znám muže, kteří svým partnerkám zakazují se výrazně líčit. Proč tomu tak je? Je to majetnické chování. On ví, že partnerka je velmi atraktivní, když je nalíčená, ale nepřeje si, aby ji takto viděli ostatní muži. Jsou tu pak i ti, co jsou pyšní, jak nádhernou ženu vedle sebe mají. Těm dělá vyloženě dobře, když jejich partnerka je neustále dokonale upravená a druzí se za ní otáčí. Posiluje to jejich ego: Podívejte se, co jsem ulovil.

Rtěnky jsou aktuálně naším velkým tématem. Nenechte si ujít články zaměřené na rty. Partnerem je Avon.

5a8ee8867e76eobrazek.png

Čtěte také:

Uložit

Reklama