A bohužel profesionální zloději vědí, jak najít dům či byt, který je neobývaný, a využijí veškeré nedostatky, které jim usnadní takovou nemovitost vyloupit. Následující kroky pomohou zvýšit bezpečnost vaší nemovitosti, ať už se chystáte kamkoliv.
5a70769d74e52obrazek.jpg

Zkontrolujte zámky a vchodové dveře
Nestačí jednoduše zamknout všechny dveře. „Pokud vaše zámky vyžadují výměnu, nebo máte pocit, že je zapotřebí pořídit více zámků, nastal pravý čas se o to před odjezdem postarat. Stejně tak, pokud delší dobu zvažuje koupi bezpečnostních dveří. Pamatujte, že vchodové dveře musí být nejméně ve třetí bezpečnostní kategorii se zámkem a kováním alespoň ve stejné bezpečnostní kategorii. Jedině takové mají 5a7076b458ce7obrazek.jpgšanci zloději odolat,“ upozorňuje Ivan Pavlíček, odborník na zabezpečení ze společnosti Next. Kompletní výměnu vchodových dveří pak nenechávejte na poslední chvíli. Kvalitní bezpečnostní dveře vyžadují pečlivé zaměření a výroba na míru není ze dne na den.

Předstírejte, že jste stále doma
Neexistuje lepší signál, že nikdo není dlouhou dobu doma, než pošta a noviny přetékající ze schránek. Cokoliv, co narušuje pravidelnou rutinu, zloději zjistí s alarmující rychlostí. Zajistěte, aby sousedé pravidelně vybírali vaši poštu. Pokud jsou vaše vztahy skutečně dobré, dohodněte s nimi, aby vám například občas posekali trávník na zahradě nebo zkontrolovali a vyvětrali byt. Zachová se tak iluze, že je někdo stále doma. Chytrým řešením je také využití časového spínače osvětlení.

Informujte svou bezpečnostní společnost
Pokud máte aktivní elektronický bezpečnostní systém, nezapomeňte informovat společnost o vašich cestovních plánech. Dejte jim vědět, kdy nebudete doma, a že váš dům bude neobývaný. Toto opatření může zabránit krádeži.

Skryjte cennosti
Přesuňte televizi, drahé dekorace, herní konzole a počítače z dohledu před zvědavými slídily, kteří se mohou podívat do vašich oken či balkonových dveří. Vytvořte iluzi, že u vás zloději stejně nepochodí. Před odjezdem si také své cennosti sepište a vyfoťte, v případě krádeže budete mít podklady pro pojišťovnu.