Tyto nákupy děláme pravidelně, tentokrát jsme se zaměřili na grilování. Letní večery spojené s opékáním má rád snad každý. I ti, co zrovna nemají v jídelníčku maso. Kromě zeleniny a pečiva, které vidíme jako nezbytné ke grilovaným pochoutkám, jsme se zaměřili na produkty určené přímo na gril.

Co jsme pro vás připravili za inspiraci? Podle Terezy Skrbkové z oddělení komunikace obchodů Albert je letošním hitem masový výrobek Pljeskavica. Jedná se o placky z mletého masa, které se skládají z jehněčího a hovězího masa. Tato placka z mletého masa kraluje celému Balkánu. Nejčastěji se podává s dipem z pečené zeleniny zvaným ajvar. Takže jsme ji chtěli vyzkoušet, na Balkáně jsou na ni hrdí.

Kromě této novinky jsme chtěli uspokojit milovníky kuřecích špízů a hovězích burgerů, takže se náš nákupní košík zaplnil již připravenými výrobky, které je snadné grilovat – stačí jen vybalit a položit na rozpálený gril. Pokud máte malé děti nebo preferujete menší porce, pak sáhněte po miniburgerech, určitě vás uspokojí. Na grilování nesmí chybět ani klobásy, rozhodli jsme se je také zařadit do našeho grilovacího menu. Nabídka sortimentu pro grilování je v Albertu velmi široká, takže určitě potěší vaše chutě, ať už si vyberete již namarinované maso, připravené špízy nebo hotové klobásky.

My jsme měli v plánu k masu udělat ještě saláty, a to z kuskusu a čočky a pak oblíbený rukolový salát s červenou řepou a kozím sýrem. Všechny ingredience jsme pohodlně nakoupili v Albertu, včetně výtečného pečiva. Pro dochucení doporučujeme vyzkoušet zmiňovaný ajvar, skvěle se hodí ke grilovanému masu, zejména k pljeskavici. Další zajímavou přílohou jsou tzatziki, jsou svěží a doplní pestrost oblíbených chutí.

Jak se nám grilování povedlo? To si přečtete v dalším článku

Naše inspirace:

Reklama