5ff5883d7d09eobrazek.png
Před začátkem testování jsme se vypravili na nákup. Navštívili jsme proto oblíbený Kaufland v Praze na Vypichu a podívali se, co všechno značka nabízí. Rostlinné produkty jsou vhodné nejen pro vegetariány a vegany. I když máte pestřejší jídelníček a jíte maso, budeme rádi, když vás inspirujeme a naše rostlinné veggie tipy z Kauflandu vás budou bavit natolik, že u nich zůstanete. Jsou totiž vhodné pro každého, komu chutnají a kdo se chce stravovat zdravě.
5ff588571fb84obrazek.png
Při našem nákupu jsme se přesvědčili, že nabídka vegetariánských produktů je velmi pestrá. Jak suroviny, ze kterých můžete připravit pokrmy, tak i polotovary či hotová jídla. Zaujaly nás zejména rostlinná mléka a smetany, mandlové, ovesné, sójové a kokosové. Pokud milujete tento druh „nemléčných“ produktů, určitě budete spokojení. Stejně tak si můžete vybrat ze široké škály různých pomazánek. Já osobně mám moc ráda humusové, ty klasické i ochucené. Mezi pomazánkami ale najdete například kombinace ananas-curry, rajče a bazalka, kešu a paprika. Můžete vyzkoušet i bezmasé burgery, či hotová jídla jako jsou lasagne s tofu a omáčkou bolognese, předsmažený veganský plátek s pšeničnou bílkovinou nebo přírodní či uzený tofu sýr. Nakoupili jsme tedy spoustu jídla a těšili se, jak vše v redakci ochutnáme.
5ff588988f929obrazek.png
5ff588cf93d79obrazek.png

Pokud si tedy chcete nakoupit kvalitní produkty, vyrazte jako my do Kauflandu.

Řetězec nabízí širokou škálu veganských a vegetariánských produktů. Vlastní značku K-take it veggie uvedl na trh již v roce 2016,a většina produktů je navíc v bio kvalitě. Sortiment rostlinných produktů neustále rozšiřuje a na výběru nových spolupracuje i s Českou veganskou společností. Nabídka zahrnuje sójová, mandlová nebo rýžová mléka, jogurty, pomazánky i bezmasé uzeniny nebo hotová jídla. Posledními novinkami jsou bio kokosové jogurty natur nebo s příchutí mango-maracuja s lahodnou kokosovou chutí. Mají jemnou krémovou konzistenci, vysoký podíl kokosového mléka, vyššíobsah vlákniny a nízký obsah cukru.
5ff588848d4e3obrazek.png

Kvalitu produktů K-take it veggie potvrzuje vítězství Veggiegurtu v testování spotřebitelského časopisu dTest v loňském roce. Je bio, bez přidaného cukru a výživovými hodnotami srovnatelný s běžnými mléčnými jogurty. Navíc vychází skvěle, co do poměru kvality a ceny. Vyzkoušejte ho třeba v osvěžujícím a lahodném smoothie. Stačí rozmixovat čerstvé ovoce, ovesné vločky, přidat lžičku medu a Veggiegurt K-take it veggie.

V Kauflandu, jak jsme se sami přesvědčili, najdete na jednom místě i mnoho dalších oblíbených značek pro vegetariány a vegany jako Alpro, Garden Gourmet nebo vyhlášené bezmasé burgery od Beyond Meat i oblíbené produkty slovenské rodinné značky Lunter včetně jejich hotových 100% rostlinných jídel.
5ff588f27fd50obrazek.png
Jak dopadlo naše testování vybraných produktů K-take it veggie? Naše redakční recenze si budete moci přečíst v dalším článku, který pro vás připravujeme.

Na www.kaufland.cz najdete další veggie tipy i kuchařku. Díky K-take it veggie zůstane vaše strava pestrá a zdravá.
5ff58912a2f12obrazek.png

Reklama