Velikonoce patří k neoblíbenějším svátkům. Je to období, kdy už konečně nastupuje jaro, příroda se probouzí a kvetou první květiny. Raší tráva, krásně se zelená, i proto jsou často Velikonoce spojovány se zelenou barvou. V domácnostech chystáme velikonoční výzdobu a těšíme se, jak si užijeme čtyři dny volna. Barvíme vajíčka a chystáme pomlázky spolu se sladkými dárky pro děti. 

6253fd1759590obrazek.jpg

Foto: Klára Křížová

Mezi oblíbená tradiční jídla patří sladcí beránci nebo mazance, jehněčí nebo uzené maso, které se dává do velikonoční nádivky. Zajímalo nás tedy, jak je Kaufland připravený na Velikonoce s nabídkou pro své zákazníky. Navštívili jsme proto oblíbený Kaufland v Praze na Vypichu a podívali se, co všechno si tady můžeme koupit.

6253fdb49ece8obrazek.jpg
Foto: Klára Křížová

Samozřejmostí je maso. Nabídka uzeného masa od privátní značky K – Mistři do fochu z Modletic! je velmi bohatá. V redakci jsme měli možnost tato uzená masa testovat a dle naší zkušenosti jsou velmi dobrá. Týden před Velikonocemi Kaufland zařadí do nabídky i dva druhy jehněčí. Pokud máte ale chuť na kuřecí řízky, sekanou nebo vepřovou panenku, najdete vše spolehlivě v sekci, kde se maso prodává, a to jak pultové, tak i připravené v balíčcích v chladícím boxu. 6254213b7ce83obrazek.jpg

625422b496fddobrazek.jpgJehněcí kýta s kostí

625422ed664b5obrazek.jpg

Velikonoce jsou spjaté se sladkým pečivem a tak, když se vám nebude chtít péct, můžete si zde koupit a vybrat z několika druhů mazanců nebo beránků. Pokud musíte mít jídelníček omezený bez lepku, i vy si vyberete. 

62540e4b0c5f9obrazek.jpg
Foto: Klára Křížová

Plánujete barvit vajíčka? V Kauflandu najdete jak několik druhů vajec rozdělených podle původu a velikosti, tak i samotná již nabarvená vajíčka. Je to tak snadné, nemusíte se zabývat barvením a zde si je koupíte rovnou nabarvená. Vajíčka se vám ale budou hodit i pro přípravu tradičních pokrmů, tak na ně určitě nezapomeňte.  Pokud byste je přeci jen chtěli barvit a zdobit, spolehněte se na Kaufland, mají zde velký výběr všech možných barev a doma se můžete pustit do tvoření. Třeba s dětmi, které to baví a zvýší tak těšení na velikonoční pomlázku. 

6253fce37783eobrazek.jpg
Foto: Klára Křížová

6254225aadeacobrazek.jpg
Vařená nabarvená vajíčka najdete od středy 13.4. v akci

Určitě také budete potřebovat čerstvé bylinky všeho druhu, jistě vás potěší široká nabídka zelených čerstvých bylinek, jako je kopr, petržel, šalvěj, pažitka, koriandr, bazalka, máta a mnoho dalších. Hned vedle bylinek narazíte na čerstvé květiny, které ozdobí každou místnost. Barevné tulipány udělají radost svou křehkou krásou každé ženě. 

6253fcf3cf899obrazek.jpg
Foto: Klára Křížová

Potřebujete ještě nějaké velikonoční dekorace? I na to Kaufland myslí, takže si můžete vybrat jak dekorace zkombinované ze zelených rostlin a dalších doplňků, tak vyrobené dekorace z trvanlivých materiálů, které můžete po Velikonocích uklidit a schovat je pro příští rok. 

6253fd83ef4a1obrazek.jpg
Foto: Klára Křížová

Bez pomlázky a barevných vajíček by nebyly žádné Velikonoce. Dnes už málokdo umí uplést pomlázku, a proto si ji raději kupujeme. V Kauflandu jich mají hned několik velikostí, a tak nemusíte mít obavy, kde ji budete shánět.

6253fda0c0677obrazek.jpg
Foto: Klára Křížová

 Potřebujete sladké dárky pro malé koledníky? Čokoládová vajíčka, sladké zajíčky nebo slepičky? Nabídka cukrovinek od různých značek vás v Kauflandu určitě potěší. 

6253fdc4ea6adobrazek.jpg
Foto: Klára Křížová

Náš nákup dopadl dobře. V Kauflandu, jak jsme se sami přesvědčili, najdete všechno pro velikonoční nákup na jednom místě. Více na www.kaufland.cz
6253fef83d908obrazek.jpg