Každý rok přicházejí televize s novými pořady. Nejinak tomu bude i v roce 2006. Česká televize pro vás mimo jiné připravila i tři publicistické pořady, na které se můžete těšit již od ledna. Rozesmějí vás, pomůžou i poradí.

Líbí se vám svojí formou televizní pořad Pod pokličkou? Pak se můžete již těšit na leden příštího roku. Odstartuje totiž Pytlíkov - třináctidílný animovaný seriál, jehož vznik vyprovokovala právě dvojice Karel a Maruš z magazínu Pod pokličkou.

Ústředními postavami zde budou bratři Vendelín a Kryštof. Vypravíte-li se do Pytlíkova, připravte se na fiktivní městské prostředí, v němž reakce na bulvár vyvolá fámu, které se chytnou mediální hvězdy, představitelé veřejné správy i běžní lidé. V mediálním chaosu se odehrávají jednotlivé minipříběhy. První díl uvidíte 8. ledna.

Nový cyklus Příběhy železné opony se vrací do časů, kdy mnoho lidí toužilo po životě na svobodě, a místo toho byli tito lidé nuceni žít v zemi obehnané ostnatými dráty. Průvodce devětatřicetidílným pořadem Jaroslav Hutka vám v něm představí lidské životní příběhy. Tvůrcům pořadu nejde jen o to, ukázat, co se stalo v minulosti. Pro Příběhy železné opony bude důležtý především pohled do současnosti. Na premiéru prvního dílu se můžete těšit již 2. ledna.

Reportérka Jana Lorencová se bude snažit od nového roku pomoci těm, kteří se příliš neorientují v legislativě a neumějí si požádat na úřadech o to, na co mají zákonné právo. Válka s úřady nejspíš v České republice nikdy neskončí a je mnoho lidí, kteří si s ní neví příliš rady. Nový publicistický pořad Případ pro reportérku bude Česká televize vysílat každý čtvrtek v 17 hodin.

Sledujete v televizi publicistické pořady? Zalíbila se vám nabídka nových pořadů? Kdybyste měla problémy s úřady, obrátila byste se na podobný pořad, jakým bude Případ pro reportérku?

Reklama