Eroticon je akce, která má již pětiletou tradici. Jednou za rok se na jeden den lidé obléknou do velice odvážných kostýmů a jdou si poslechnout na předem určené místo několik přednášek týkajících se sexu a erotiky. Tento rok se con konal na pražském Žižkově v malém klubu Jet.

přísloví - okruh svého životního

Letos se podařilo organizátorům připravit kvalitní program, takže nikomu ani nevadilo, že není příliš prostoru někde jinde než v podzemním přednáškovém sále. Za slyšení stálo všechno.

V 10:15 Eroticon zahájila přednáška o sci-fi a fantasy malířích, jejichž leitmotivy jsou pochopitelně ženy (ať už s draky nebo s roboty).

Pak následovaly dvě přednášky v režii členů českého klubu Julese Verna. Zmiňme se o té druhé, kterou přednesl publicista Lukáš Doubrava. Přednáška už názvem Ženy v životě Julese Verna dává tušit, že se posluchači mohli dozvědět mnoho zajímavého o životě bouřliváka a spisovatele dobrodružné literatury.

Erotikou na první pohled sice moc nevoněla ani přednáška Intimní Mácha, ale podíváte-li se ještě jednou, uvědomíte si, že Mácha byl člověk rozervaný a plný vášní, které se bouřlivě projevovaly v žárlivosti k ženě Loty. Ta pochopitelně nebyla jedinou ženou v básníkově životě, a tak se posluchači mohli dozvědět spoustu pikantností ze života tohoto velikána nejen české romantické literatury.

přísloví - jež jsou čichovým ústrojím

Petra Neomilnerová, kterou čtenářky Ženy-in už dobře znají, přednášela za podpory další spisovatelky Františky Vrbenské o přípravě lektvarů, zejména o těch, které mají dopomoci ku lásce. Nikoho tedy nepřekvapilo, že daleko pozorněji ji poslouchaly ženy než muži. Redakce se pokusí sehnat plné znění přednášky ke všeobecnému užitku.

Hned potom následovala se svojí přednáškou další spisovatelka a naše redaktorka – Ivana Kuglerová. Ta je zároveň psycholožkou, takže její přednáška o pedofilii byla doplněna příklady z praxe a publikum se nestačilo divit nejen tomu, že pedofilie není úplně přesně to, zač ji lidé mají, ale i tomu, co všechno že je vůbec možné. Rozhodně poučná a zábavná přednáška o tabuizovaných a neveselých věcech.

Po Ivaně přišla na řadu erotická loutková pohádka o kostlivci s dlouhým penisem a teplém obru. Svěží dílko akci spřátelených tvůrců nenechalo nikoho chladným, je ale otázkou, zda se zařadí po bok děl známějších autorů jako třeba Němcová nebo Erben.

Ihned po pohádce byly lavice odhozeny ke stěnám a přišla břišní tanečnice, která ukázala část svého dozajista erotického umění. Dokonce musela přidávat jedno číslo, na což se ještě více poodhalila. Třetí tanec, při kterém by asi ošacení konečně dosáhlo zajímavé kvantity, již však odmítla.

V rychlém sledu pak následovala tombola, pravá to pomsta organizátorů. Jednou z cen byla býčí žláza, kondom Pracička či sada Služtička a desítky dalších, podobně vykutálených cen. Pořadatelé se vyřádili.

Con byl zakončen koncertem keltrockové kapely Hakka Muggies, která se na stejné akci představila již před dvěma lety a sklidila u křepčících „erotiků“ podobně bouřlivý potlesk jako tehdy. Tím skončil pátý ročník Eroticonu a nezbývá než doufat, že je to konec erotiky na následujících 365 dní.

Stránky akce jsou ZDE.

Nápověda k poznávačce: Není z plastu ani z kovu!

 

 

Reklama