Milé čtenářky, ženy-in,

jako dítě jsem dostala výprask jednou v životě a do smrti na to nezapomenu. Možná právě proto, že to bylo jen jednou.
Bylo mi 15 let, puberta jako víno a já v 2. ročníku na gymplu.

Škola na posledním místě, ve druháku už ze mě spadla ta počáteční ostýchavost a snaživost a se svojí kamarádkou jsme vyváděly takové věci, které doufám zůstanou mé pubertální dceři navždy utajeny. Chodily jsme za školu, tělocvik, který byl pod naši úroveň, jsme trávily zavřené v cukrárně, falšovaly podpisy na omluvenkách, psaly  tenkrát hodně provokativní písemné práce, třeba na téma, proč je na školách zakázáno nošení křížku na krku, hádaly se s učitely a v neposlední řadě se moc neučily, takže jsme jednotlivé ročníky zdolávaly s odřenýma ušima.


Až jednou dopadla rána osudu. Třídní učitel, aniž by nám cokoliv řekl, poslal domů rodičům dopis, že máme spoustu neomluvených hodin, liknavé chování a udělenu ředitelskou důtku.

Doporučený dopis na stole v kuchyni mě měl varovat. Nevaroval. První facky přiletěly na hlavu, potom se rozšířily na celé tělo a já dostala takový výprask, že jsem měla pocit, že tohle prostě nemůžu přežít, a jediné zadostiučinění v tu chvíli pro mě bylo, že mamka za to bude do smrti sedět. Navíc, když ani nevíte, za co to všechno, je to o to horší. Před očima mi vyvstalo sto průšvihů, které jsem v poslední době provedla, ale ten stoprvní mě nenapadl.

Byla jsem ubrečená a samá modřina, ale musím říct, že se to neminulo účinkem. Gympl jsem zdárně dodělala i se ředitelskou důtkou, s učitelem jsem si to vyřídila na maturitním večírku,o)) a s mamkou dodnes vzpomínáme, jak jednou v životě dostala amok a vyměnila zdlouhavé vysvětlování a přesvědčování za pořádné facky.

V tu chvíli jsem ji nesnášela, ale možná mi tím zachránila vzdělání...,o)))


Krásný den přeje
Maši


Milá Maši, to vypadá, že bychom Vám k výprasku měli gratulovat. No, já taky párkrát od tatínka dostala, taky se to neminulo účinkem, ale beztak je to pro mě výzva, abych výchovu svých dětí zvládla bez bití -  myslete si všichni, co chcete, jsem proti tělesným trestům. Mám na to nárok, zatím totiž žádné děti nemám :-).

Jen připomínám, že pro spravedlivější hodnocení článků budeme odměny zasílat až v odpoledních hodinách

Dnešní téma jsou tělesné tresty:
Bili vás rodiče?
Trestal vás pan učitel rákoskou?
Jak vychováváte děti?
Trestají učitelé v dnešní škole?

Když mě rozčílí, ubalím mu!

Jak trestáte děti?

Je facka účinné a správné řešení?

Je účinnější chválit?
Co se má a nemá?


Napište nám, odměníme Vás!
redakce@zena-in.cz

Reklama