MASH

V oblíbeném seriálu MASH hrdinové na Československo odkazují několikrát z hlediska válečných vztahů, nejvýraznější je však ve scéně, kdy sledují olympiádu v Helsinkách a fandí Emilu Zátopkovi.

Gilmorova děvčata

Scénárista Gilmorových děvčat Čechy přímo miloval. Jak jinak by se dalo vysvětlit tolik odkazů na naší malou zemi. Mezi nejzdařilejší patří třeba hláška „Před tímhle řidičem by si i pražští taxikáři hlídali peněženky“, ale i trefné rozdělení Československa, které komentuje kuchařka Sookie. Je to pro ní něco nepochopitelného, dokonce tak, jako kdyby místo amerického státu Connecticut najednou byly dva státy– Connec a Ticut.

Teorie velkého třesku

V Teorii velkého třesku Sheldon často odkazuje na dějiny Československa, na československé vědce či jeho fiktivní kamarády. Nejznámější scénou je ta, kdy kamarádům zpívá píseň Dobrý král Václav, kterou v tu chvíli samozřejmě nikdo z nich nezná.

Prague

Podivný indický film vůbec nestojí za shlédnutí. Bizarní na něm však je, že se odehrává v Praze. Děj začíná tak, že se mladý hipster rozhodne odjet hledat své štěstí v Čechách. Kromě pražské architektury se můžete potěšit i různými českými hláškami, ale i tuzemskými herci.

Přátelé

Seriál Přátelé má dost dílů na to, aby se v něm pár zmínek o Čechách objevilo. Kromě toho, že v několika dílech popíjejí Plzeň, v jednom se Pheobe dokonce svěří, že kdysi žila v Praze.

Prci, Prci, Prcičky

Možná nevíme, kde se vzala láska k Česku scénáristy Gilmorových děvčat, ale u režisérů Paula a Chris Weitzové je to jasné. Ti stojí za vznikem kultovní komedie Prci, Prci, Prcičky, kde se vyskytuje studentka z Československa Nadia. Jde o poctu dědečkovi slavné režisérské dvojice Pavlu Kohnerovi z Teplic. Ten také dříve pracoval v Hollywoodu.

Jak jsem poznal vaši matku

V seriálu Jak jsem poznal vaši matku toho o Čechách mnoho nenajdeme. Jednou se však Tedovi zdá sen o večeři s architekty a jedním z nich je i ve světě uznávaný Jan Kaplický.

Červený trpaslík

Seriál staršího data často reagoval na různé historické milníky. V jednom z dílů objeví postavy Hitlerův deník, kde je poznámka „Vypnout plyn, zaplatit účty, napadnout Československo“.

Super drbna

Ulice, kterou navštíví Chuck Bass v Praze, je sice fiktivní, ale inspirovaná skutečnou. V seriálu prostitutkám říká „ladies of velvet revolution“ tedy „dámy sametové revoluce“. V ulici, jež má být ve skutečnosti zřejmě pražská Perlovka, hlavního hrdinu postřelí.

Čtěte také:

Reklama