Sport v televizi je pro chod domácnosti totální pohroma. A nedej bože, aby to bylo nějaké mistrovství, kdy se hraje každý den a někdy i víckrát. Chlap je potom naprosto nesnesitelný a nepoužitelný…

Víte, že se blíží fotbalové Euro 2008? A mistrovství světa v hokeji? A olympijské hry? Je to tak. Už v červnu bude drtivá většina chlapů v transu přilepená u televizních obrazovek, nebo u stolu v oblíbeném sport baru a sledovat největší evropskou soutěž v kopané. Žádná ženská není nadšená, když má blbá bedna víc pozornosti než ona sama (i když jak kdy), ale to ještě není všechno! On u toho ještě zuří a chová se jako cvok.TV fandové

 

Domem se nesou nesouvislé výkřiky a nadávky: „To je blbec, on to nedal!“, nebo „To byl jasnej faul, kam ten rozhodčí čumí?“ Intenzita křiku se řídí podle toho, zda se oblíbenému týmu daří, nebo ne. A když ne, tak to je úplně nejhorší. Nespokojenost živitele rodiny se pak šíří nebezpečně do okolí.

 

„Mámo, přines mi prosim tě ještě lahváče!“ Na takové minimum se obvykle zužuje komunikace z mužské strany a zástup lahví na stole v obýváku utěšeně roste. Kdy už to konečně skončí, říkáte si a už po čtvrté se snažíte manžela upozornit, že potřebujete pomoct s věšením prádla. Marně - neslyší, nevidí - jen ten svůj protivný fotbal.Díváte se s mužem i vy?

 

 

 

Co na tom vůbec vidí? Pár zpocených chlapů lítá za merunou a tisíce dalších je v tom fanaticky povzbuzují. Jsou to blázni. Stejní jako manžel a synátor. Ten pro změnu chodí řvát s kamarády do hospody, alespoň je klid. Když je jich na to řvaní víc, tak to už je fakt moc. Jenže zase chodí domů denně opilý, protože u kofoly si tak dobře nezafandí. No prostě běs.

 

I muži mají své dny. Zvuk píšťalky sudího a atmosféra sportovního utkání je přenese do jiného světa. Z nějakého záhadného důvodu přikládají sledování hry až magický význam a častokrát si ani neuvědomují, jak se svým rozčilováním a přehnanými reakcemi působí legračně.

 

Sleduje váš muž sportovní utkání v televizi? A jak to snášíte?

Líba

Líba (27): Nejsem vdaná, ale jsem toho naštěstí ušetřená. Můj přítel se dívá jen na hokej, a protože spolu nebydlíme, tak beze mě. Jeho táta je ale docela poděs, a když sleduje zápas, tak na něho nikdo nesmí ani promluvit a často se u televize vzteká.

 

MilenaMilena (36):  jsem docela ráda. Sportovní přenosy mě vůbec nebaví, ale manžel neřeší, když si vyrazím s kamarádkami na sklenku vína. Jindy kolem toho nadělá, ale když má fotbal, tak mu nijak nechybím. Takže to celkem vítám. (smích)

 


 

KarolínaKarolína (22): No budete se divit, ale já se s mým klukem dívám a líbí se mi to. Už jsme dokonce několikrát spolu byli na hokeji. Na fotbal bych ale nešla.

 

 

NeznámáNeznámá (X): Nezlobte se já strašně pospíchám...cože, sport v televizi? Můj muž sleduje všechno, ale já to nesnáším. Připadne mi to poměrně trapná zábava vzhledem k problémům, které jsou tady všude kolem nás. Navíc to dodává sebevědomí každému ožralovi. Prostě blbost, nashle...

 

 

KateřinaKateřina (32): Tak to jste natrefil na tu pravou. Bývalý manžel hrál profesionálně fotbal. Dřív jsem to kvůli němu i sledovala, ale dneska k tomu mám spíš averzi. Raději si sama zasportuju. V létě kolo a in-line, v zimě lyže a brusle. S televizí na mně nechoďte.

 

 

 

 A co váš muž, podléhá davovému šílenství sportovního fandy? Co tomu říkáte? Necháte se někdy strhnout také? Máte radši fotbal, nebo hokej? Nebo je to všechno úplná blbost?

 

Reklama