Také máte někdy pocit, že potřebujete vypnout? Že už je toho zkrátka moc a stačí jen malá banalita a vybuchujete? Prostě si to vypnutí dopřejte! Třeba na rodinném víkendu s ajurvédou, jógou, aromaterapií a tvořením. Kombinace harmonizující jógy, vynikajícího ajurvédského jídla, masáží a zábavy vám umožní to nejcennější – věnovat čas sobě samým. Nejbližší víkend proběhne na Statku Břežany v termínu 10. – 12. 2. 2017 a je určen jak ženám, tak i jejich dětem, pro které je rovněž připraven atraktivní program. Nasbíráte na něm nejen síly, ale také spoustu zajímavých informací. Více na www.zdravivharmonii.cz.

mod1.jpg

mod4.jpgAsi všechny máme jasnou představu, jak by měla vypadat harmonie a vyváženost – ať už v našem životě, rozdělení pozornosti mezi nás x partnera x děti, či v jídle. Jenže jak toho všeho dosáhnout v reálném světě? Jak stihnout poletovat mezi tolika našimi „já“ a ještě obstát a ideálně zazářit? Skvělým začátkem je začít myslet více samy na sebe. Takový víkendový pobyt s kamarádkou a dětmi může být balzámem na tělo i duši. Vyrazte na rodinný víkend (10. – 12. 2. 2017) do zimní pohádky statku v Břežanech (www.statekbrezany.cz) a užijte si léčivou moc jógy, nasbírejte informace o tom, jak funguje ajurvéda - nejstarší léčivý systém světa, nahlédněte pod pokličku aromaterapie či se nechte hýčkat masáží. Ani děti nepřijdou zkrátka – pro ně bude připravena kreativní dílna plná tvoření, dětská jóga s cvičitelkou či společné blbnutí na čerstvém vzduchu.

mod2.jpg

Po organizování několika podobných víkendů mě nadchla zpětná vazba účastnic, i celková pohoda, kterou jsme spolu utvořily. Právě proto, jsme se rozhodly pokračovat, a také v roce 2017 nabídnout několik speciálně zaměřených víkendů. Tento první, únorový (10. – 12. 2. 2017) bude koncipován jako rodinný, jsou na něm vítány maminky i s dětmi a program je tomuto složení rovněž přizpůsoben“, vysvětluje pořadatelka a ajurvédská terapeutka Tereza Lindauerová a dodává: „Cílem tohoto víkendu je relax, protažení těla speciálními jogínskými asánami, ochutnání lahodné ajurvédské stravy, a celková pohoda. Přizváni budou také zajímaví hosté – aromakouč, který doplní víkend o voňavý workshop, cvičitelka jógy pro děti a další.

Více informací na zdravivharmonii.cz/ajurveda-pobyty-kurzy/.

 

X-20170111115259706.jpgMgr. Tereza Lindauerová vystudovala fakultu Dálného východu na Filosofické fakultě v Praze a původně ji to vlastně táhlo k čínské medicíně. Během objevování tajů fungování čínské medicíny se Tereza dostala k ajurvédě a bylo jasno. Ta ji svou zdánlivou jednoduchostí zcela učarovala a ve spojení s jógou, kterou už mnoho let praktikuje, to byla kombinace, která ji nadchla a nadšení trvá dodnes.

Své ajurvédské znalosti sbírala nejprve jako samouk, vlastně začala ajurvédským vařením a kurzem indické kuchyně, pak se ale zamilovala do masáží a ajurvédských procedur, které se rozhodla zblízka si prohlédnout a studovat na Srí Lance, kterou si rychle oblíbila. V Čechách je Tereza věrnou následovnicí MUDr. Martiny Ziskové, kterou uznává a respektuje nejen jako ajurvédského odborníka, ale i skvělého člověka, který jí pomáhá na cestě za poznáním.

V současné době se Tereza zaměřuje na ajurvédskou diagnostiku  - pomocí pulzu díky níž určuje individuální konstituci svých klientů a pak jim na míru vytváří plán na životní styl, stravování, cvičení atd. Právě to je totiž základem ajurvédy, žijte, jezte a užívejte koření a byliny podle své konstituce a máte naději, že váš život bude zdravý a plnohodnotný. Dále dělá ajurvédské masáže a také víkendy, kde se snaží jednoduše propojit základy ajurvédy a jógy. A co Tereze na ajurvédě učarovalo nejvíc? Tenhle 5 tisíc let starý systém není žádné dogma - můžete ho začlenit do života celý, nebo jen pár procent a vždy to má dobrý efekt a umí obohatit váš život.