6401d408cb9a9obrazek.jpg
Foto: Shutterstock

Retro muzeum Praha v Kotvě
Pokud jste vyrůstali v 70. až 80. letech, určitě vám doporučujeme navštívit retro muzeum, které je plné československého designu. Ukažte vašim dětem, co jste používali a jak jste žili, zároveň můžete nostalgicky zavzpomínat. Nachází se zde 12 000 exponátů, mezi které patří kosmetika, spotřebiče nebo například nábytek. Muzeum je otevřeno denně od 9 do 20 hodin a vstupenky si můžete koupit na místě, ale i online.

Inspirace inspirací v divadle Archa
Nenechte si ujít hudebně taneční představení Inspirace – společného projektu souboru současného tance 420PEOPLE a Orchestru BERG, které se koná 9. a 10. března v pražském divadle Archa. Můžete se těšit na unikátní symbiózu choreografie Sylvy Šafkové a hudby Tomáše Reindla, která dává vyniknout interakci tanečníků a hudebníků, a v níž je prostor i pro improvizaci. V názvu představení se skloubí inspirace kultovní skladbou Terryho Rileyho „In C“ z roku 1964, ale i celý žánr minimalistického přístupu k hudbě. Jasná choreografie a jistá dávka improvizace a interakce tanečníků s hudebníky vás přesvědčí o tom, že minimalismus nemá jen jednoduché linie.

Mistři renesance v Mánesu
Od prvního března do třicátého května máte možnost navštívit výstavu replik děl mistrů renesance z největších galerií světa, a to v pražském Mánesu. Můžete se těšit na Monu Lisu, Poslední večeři nebo Zrození Venuše. Základní vstupné vyjde na 380 Kč a za rodinné vstupné zaplatíte 990 Kč. 

Food festivaly na náplavce
Začaly víkendové food festivaly na náplavce. Navštivte 18. 3. jarní street food festival na Hořejším nábřeží. A 7. 3. se můžete zúčastnit kurzu pečení kváskového chleba nebo se opět na Hořejším nábřeží koná 16. 3. degustace vína a čokolády. Na stejném místě se 15. dubna koná GRILL fest, tak si to nenechte ujít.

Muzeum smyslů
Interaktivní vzdělávací muzeum bude bavit dospělé, ale i děti, je vhodné pro celou rodinu a nachází se v Jindřišské ulici. Za dospělého zaplatíte 299 Kč a rodinné vstupné vyjde na 699 Kč. Vnímejte své smysly a věnujte jim pozornost z různých úhlů. Garantujeme vám, že se zabavíte a odnesete si skvělý zážitek.

Futurento
Aby ani zábava a pohyb nezůstaly na ocet, doporučíme vám místo plné světových her. Trampolíny, laserové bludiště, logické úkoly, nafukovací atrakce a mnohem víc, to tu zažijete. Jde o zábavní centrum, kam doporučujeme jít v týmu, ve kterém budete hrát. Je to skvělé jako zábava pro rodinu, partu přátel nebo kolegy. Vyrazte na Prahu 9 a vychutnejte si odpoledne plné zábavy na herní ploše 2 000 metrů čtverečních. Délka hry je cca 180 minut.

Avatar park
V Michelské ulici najdete největší herní park virtuální reality v ČR, ideální pro všechny milovníky moderních technologií. Tohle je místo, jak sami říkají, kde realita nezná hranice. Je libo seskok z mrakodrapu? Tady ho můžete zažít. Otevřeno je každý den od 10:00 do 20:00. 

Svět medúz
Hledáte fascinující místo, kde je kombinace zvířat a moderních technologií? Navštivte Svět medúz, kde se můžete pokochat až třiceti druhy medúz ve 38 akváriích. Videomaping a vizuální atrakce si také užijete – vy, ale i vaše děti, pro které je toto místo jako dělané. Dospělého člověka vstup vyjde na 260 Kč a dítě 170 Kč. Tento projekt se nachází na Praze 4, na Pankráci.

Čtěte také:

Zdroj: Retro muzeum Praha, 420people, prahaeu, muzeumsmyslu, kudyznudy