Kdo chce ovšem něco speciálního, neměl by moc spoléhat na cenově nejdostupnější produkty. Takovéto parfémy nebývají příliš exkluzivní, nemluvě o jiných vadách, kterými oplývají. Pokud má tedy člověk dost peněz, měl by je raději investovat do kvalitnější značky. Existuje hned několik důvodů, proč se to vyplatí.

649c3051c3a97obrazek.png

Vyšší třída parfémů má delší trvanlivost

Na výrobě levného parfému není v žádném ohledu nic náročného. Proto se koneckonců prodávají za tak malé peníze. Naopak, lepší značky vyžadují více péče, za kterou je samozřejmě nezbytné si připlatit. I díky tomu si tyto vůně udržují vysokou intenzitu po dlouhou dobu. Z toho důvodu také majiteli déle vydrží.
Nejde ovšem o jediný důvod, proč jsou vůně vyšší kategorie dražší než běžné značky. Hodně do ceny promlouvají i suroviny, jež jsou u těch nejlepších parfémů takřka vždy přírodní.

Málokdy dráždí pokožku

Levnější typy parfémů se obvykle vyrábějí alespoň z částečně ze syntetických látek, i když existují i čestné výjimky, jež jsou čistě naturální. Mnohé chemické přísady v levných vůních mohou být problematické.
Hlavně citlivější jedinci se mohou po nanesení syntetického parfému v místě aplikaci a jeho okolí dočkat svědivých vyrážek, což samozřejmě není úplně pozitivní efekt. Ne každý parfém toto samozřejmě způsobuje. Jedná se o velice individuální záležitost.

Dobrý rádce

Koupit si vhodný parfém bývá mnohdy během na dlouhou trať a je jedno, jestli člověk vybírá v nižších, či naopak ve vyšších kategoriích vůní.
V případech delšího tápání je dobré obrátit se na pomocníka, který může mít například podobu webu www.extra-parfemy.cz, jenž se této problematice vyloženě věnuje.

Reklama