Ke vzniku onemocnění často přispívají i vnější faktory, jako je cévkování, radioterapie, prochlazení a další, ale také výskyt
jiných onemocnění, jako například cukrovka nebo snížená odolnost organismu. Nejčastějším původcem zánětů močových cest jsou bakterie Escherichia coli, Proteus a Pseudomonas aeruginosa. Záněty močových cest se často opakují, protože po prodělaných zánětech dochází bohužel ke změnám na sliznici močového ústrojí a na postižených sliznicích se bakterie lépe uchytí. Až 80 % žen, které prodělaly 2 a více infekcí močových cest, prodělají znovu další onemocnění.

ca1.jpg

Co je bakteriální biofilm

Někteří původci urogenitálních zánětů jsou schopni vytvářet a velmi dobře fungovat v takzvaném „biofilmu“. Život v biofilmu přináší bakteriím řadu výhod, mezi něž patří i zvýšená odolnost vůči antimikrobiálním látkám, tedy i vůči antibiotikům. Biofilmy jsou složité struktury, v nichž mohou žít bakterie jak jednoho, tak i více různých druhů. Mají různé funkce a také mezi sebou komunikují pomocí chemických signálů. Jednotlivé bakteriální kolonie i samotný biofilm je chráněn speciální tekutinou, která se nazývá „matrix“. Obsahuje řadu chemických látek a má za úkol chránit společenství před vnějšími vlivy: před antimikrobiálními látkami, UV zářením, změnou pH, osmotickým šokem a dehydratací. Takto organizované a chráněné bakterie opravdu z močového ústrojí vypláchnout nelze.

Jak na ně?

Existují látky rostlinného původu, které dokáží rozvrátit fungování biofilmu na základě znemožnění komunikace mezi jednotlivými bakteriemi. To nakonec vede k selhání ochranných systémů biofilmu. Takovou látkou je například kyselina rozmarýnová.

ca2.jpg

Co je Canephron?

Zeměžluč, libeček a rozmarýn.
Canephron je přírodní lék, který obsahuje kombinaci extraktů zmíněných bylin, respektive kombinace v nich obsažených účinných látek včetně zmíněné kyseliny rozmarýnové. Tento lék je správnou volbou k léčbě jak akutních, tak i opakujících se zánětů močových cest. Canephron lze užívat samostatně nebo i v kombinaci s antibiotiky. Canephron může pomoci ulevit již od prvních nepříjemných a bolestivých příznaků infekce.

Více informací si můžete přečíst na www.canephron.cz.
63da46049ee94obrazek.jpg

O libečku - široce využívaná bylina z rodiny miříkovitých. Užívá se ve velké části Evropy a jihozápadní Asii. Je používána jako doplněk jídla a přírodní lék s velkým množstvím zdravotních účinků například podpora správné funkce ledvin.

O zeměžluči - tato bylina je známá také pod názvy antoryjka, cintorie, čantoryjka, hlístník, hlíštník, hořká bylina, chlístník, koření tisícizlaté, koření tisícizlatové, koření tisícové, kyřice, šantoryjka, tisícero koření, zeměžluč menší nebo žluč země. " Zeměžluč lékařská obsahuje hořčiny, glykosidy (gentiopicrosid), pryskyřice, mastné kyseliny, flavonoidy, třísloviny nebo silice.
V léčitelství se využívá kvetoucí nať, nejlépe na počátku květu. Pokud se odstřihne pouze horní část natě, rostlina zpravidla v sezóně znovu vykvete.

O rozmarýnu - Rozmarýn má pravlast v hornatých oblastech Středozemního moře, kde roste planě dodnes. V našich podmínkách se pěstuje jako hrnková rostlina. Obsahuje již zmíněnou kyselinu rozmarýnovou. Miluje slunce, velmi mu proto svědčí pobyt venku prakticky po většinu jeho vegetačního období. Na rozdíl od většiny rostlin mu intenzivní sluneční paprsky nevadí, ale naopak napomáhají k jeho větší aromatičnosti i vůni. 
 
Canephron obalené tablety je lék k vnitřnímu užití. Před použitím si pečlivě přečtěte příbalový leták.  Použití tohoto tradičního rostlinného léčivého přípravku je založeno výlučně na zkušenosti z dlouhodobého použití.

Více informací si můžete přečíst na www.canephron.cz.