shutterstock-2075021872.jpg

Foto: Shutterstock

„Pijte vodu hned po ranním probuzení, ještě předtím, než si vyčistíte zuby,“ napsala na Instagram. Pít dostatečné množství vody během celého dne je důležité pro náš organismus. Voda nejen pomáhá člověku k hydrataci, ale také reguluje tělesnou teplotu a pomáhá udržovat tělesné funkce.

„Bakterie se hromadí v ústech, zatímco člověk spí. Když ráno pijete vodu, požíváte i tyto bakterie, což pomáhá zlepšovat imunitu,“ uvádí dále Noopor Rohatgi. Dále voda po ránu zlepšuje trávení a zabraňuje zažívacím potížím. Také pomáhá snižovat vysoký krevní tlak.

Pití vody na lačný žaludek také udržuje pod kontrolou zdraví ústní dutiny. Snižuje zápach z úst, protože voda pomáhá rehydratovat a předcházet suchu v ústech, které je způsobeno nedostatkem slin.

Vypití sklenice vody po ránu také navrhuje fitness expertka Sonia Bakshi. Na svém Instagramu uvádí, že to může pomáhat v boji proti nemocem a posilovat imunitní systém. Také radí nepít vodu dohromady s jídlem. „Pití při jídle omezuje trávicí schopnosti žaludku a způsobuje výrazné kolísání hladiny inzulínu," uvádí. Naopak pití vody přibližně hodinu po jídle podle ní umožní tělu absorbovat živiny z potravy.

Pití vody během dne zase pomáhá v boji proti únavě. Právě dehydratace může být hlavní příčinou únavy během dne.

Zdroje: Instagram/Sonia Bakshi, Instagram/Dr. Noopur Rohatgi

Reklama