Tato „zázračná“ a hlavně nenáročná zelenina, chcete-li bylina, o níž bude řeč, se jmenuje řeřicha setá. Určitě jste o ní slyšeli. A možná i vyzkoušeli. Pokud ne, o hodně jste přišli. Řeřicha vám zpestří jídelníček, dodá spoustu užitečných látek prospěšných zdraví a přinese i radost z pěstování. Vypěstovat řeřichu dokáže i malé dítě.

Už ani nepamatuji, kdy jsem se s touto kouzelnou rostlinkou poprvé seznámila. Zní to neuvěřitelně, ale bude to už dobrých 30 let. V té době jsem koketovala s makrobiotikou, jejíž součástí byla i konzumace divokých zelenin. Moje kamarádka, která o tomto životním stylu věděla opravdu hodně, měla na stole vždycky talíř se zeleným „trávníčkem“. Ten trávníček voněl po ředkvičkách a chutnal podobně. Byla to řeřicha. Stříhala ji nůžkami a přidávala skoro do každého jídla. Dřív než úrodu sklidila, zasela nová semínka a tak měla stálý přísun čerstvých vitamínů.

řeřicha

Samozřejmě, že jsem to zkusila také a dlouho si řeřichu pěstovala sama. Poslední dobou jsem na ni trochu zapomněla, ale hodlám to napravit. Nechci tvrdit, že není nic lepšího, ale teď v zimě je to ten nejjednodušší, nejlevnější a nejrychlejší způsob, jak si vypěstovat čerstvou zeleninu. No, spíš „zeleninku“, ale svými vlastnostmi se té „velké“ nejen vyrovná, ale v mnohém ji i předčí.

Co všechno řeřicha obsahuje a čím je našemu zdraví prospěšná?

  • Vitamíny - C, betakaroten, vitaminy A, E, B1, B3, B6, K
  • Minerály - draslík, sodík, vápník, fosfor, železo, ale i jód, nasycené mastné kyseliny, riboflavin a vlákninu.
  • Řeřicha posiluje imunitu a má protizánětlivé účinky. Pomáhá při léčbě zánětů močového měchýře nebo ledvin, ale i při nachlazení a nemocech dýchacích cest. Podporuje produkci trávicích šťáv, takže má pozitivní vliv i na trávení, povzbuzuje činnost žlučníku a jater.

Jak si ji vypěstovat?

  • Semínka koupíte v každém supermarketu, nebo zahradnických potřebách.
  • Na talíř nebo plastovou misku rozprostřete vatu, kterou navlhčíte. Tak, aby byla dostatečně mokrá, ale ne zas tolik, aby semínka neplavala.
  • Rovnoměrně posypte vatu semínky a dejte na světlé a teplé místo. Třeba na parapet okna. Pozor na topení, které by je mohlo vysušit. Pravidelně semínka roste a udržujte vatu vlhkou.
  • Během dvou, tří dnů semínka vzejdou a začnou vydávat své typické ředkvičkové aroma. Když budou mít dobré podmínky, za týden maximálně za deset dnů už sklízíte úrodu.
  • Stříhejte ji nůžkami a můžete začít konzumovat. Řeřicha se hodí na chleba, do pomazánek, salátů, ale i jako čerstvá ozdoba jídla.

Co vy na to, milé čtenářky? Už jste ji vyzkoušely? Máte nějakou radu nebo recept? Napište nám o svých zkušenostech do diskuze pod tento článek.

Čtěte také:

 

Reklama