5c35efc3d4999obrazek.pngZpůsobů, jak doma pěstovat vlastní houby, je celá řada. Můžete si třeba pořídit podhoubí naočkované na dřevěných kolíčkách, které zavrtáte do špalku z listnatého stromu. Nebo podhoubí na obilných zrnech, které zapracujete například do řezané slámy předem prolité vařící vodou. To vše ale už vyžaduje vaši součinnost. A také vhodný prostor pro vaše mykologické pokusy – těžko budete vrtat nebo chystat slámu v kuchyni. Pokud však s pěstitelskými pokusy teprve začínáte, pak vám nejlépe poslouží již připravený lisovaný blok substrátu naočkovaného podhoubím. Ten seženete nejen ve specializovaných obchodech, ale také v běžných hobby marketech.

Na výběr máte i z nepřeberného množství druhů hub určených pro pěstování v domácích podmínkách. K těm nejznámějším a nejméně náročným patří žampion a hlíva. Jak právě je s úspěchem pěstovat v uzavřených prostorech, například ve sklepě nebo v garáži?


Hlíva ústřičná

5c35f006d2ac8obrazek.pngKdyž si přinesete substrát domů, měl by zpočátku zůstat v naprosté tmě. Až když povrch poroste bílošedým podhoubím, a začnou se objevovat první malinké kloboučky ne větší než špička zápalky, je na čase dopřát jim denní světlo (nebo vhodné umělé osvětlení). Vyžadují ho osm hodin denně. Ohlídat je třeba i teplotu, která by měla zůstat v rozmezí od 10 do 16 °C. Hlíva snese i teplejší prostředí, ovšem na úkor velikosti a kvality plodnic, která je nižší.
5c35eec34c157obrazek.png
Nároky mají také na vlhkost vzduchu, která by měla dosahovat 85 %. Jak toho doma dosáhnout? „Pokud je vzduch příliš suchý doporučujeme umístit blok nad nádobu s vodou tak, aby se nedotýkal hladiny. Houby můžeme mlžit rozprašovačem pouze tehdy, když dosáhly velikost alespoň 2 cm. Nesmíme zapomínat, že houby nemohou být mokré, proto když zaléváme blok, musíme zvýšit větrání, aby se voda mohla vypařit do 2 hodin,“ radí odborníci ze společnosti EkoHouby.

  • Nezapomeňte vydatně větrat i proto, že houby vytváří oxid uhličitý.

Žampion

5c35f05056f06obrazek.pngPokud si zakoupíte substrát doposud neprorostlý podhoubím, ponechte balení až 20 dní v teple (do 24 °C). Že se zadařilo, to poznáte nejen podle bílošedého povlaku substrátu, ale také podle typicky houbové vůně. Teprve tehdy je čas odříznout vrchní část fólie, jemně prokypřit substrát do hloubky cca 2 cm, uhladit a přisypat krycí rašelinu. Ta je součástí sady, ovšem balená zvlášť. Nemusíte použít všechnu, ideálně jen do výšky tří centimetrů. Pak ji velmi lehce přimáčkněte (aby zůstala kyprá) a zvlhčete. Ale pozor, nesmíte ji přemokřit! Přebytečná voda se může zdržovat na dně obalu, kde ji nevidíte, což je špatně. Proto zalévejte a roste méně, ale o to častěji. Abyste zajistili potřebnou vzdušnou vlhkost, překryjte „záhonek“ folií a ponechte v místnosti s teplotou vzduchu kolem 20 a 24 °C.
5c35ef262bcefobrazek.png

„Když podhoubí proroste do dvou třetin objemu krycí zeminy, zeminu prohrabte. Prohrabání se provede tak, že pouze zeminu v celém jejím objemu promícháme a tím promísíme více a méně prorostlá místa. Po prohrabání necháme kostku ještě 3 dny v teplotě 20 - 24 °C, rozhrabaná mycelia srostou,“ doporučují výrobci substrátů z Agri Slatinice.

Následně je třeba dopřát podhoubí šok v podobě ochlazení. Sundejte vrchní folii, substrát umístěte do místnosti s teplotou od 14 do 18 °C a přestaňte zalévat. S tím začněte až ve chvíli, kdy první houby dorostou cca 1 až 2 cm.

„Pokud podhoubí bude v příliš teplé místnosti, může se stát, že bude slabší úroda, a vzniknou plísňová onemocnění hub,“ varují odborníci ze společnosti EkoHouby.

Co je dobré vědět?

  • Podle toho, kolik hub byste rádi vypěstovali, zvolte velikost balíčku. Může mít pouhý jeden kilogram, nebo třeba kilogramů patnáct.
  • Pokud neradi čekáte, porozhlédněte se po substrátu předpěstovaném. Na něm už se utvořil bílošedý povlak, tedy podhoubí, ze kterého budou houby brzy vyrůstat.
  • Zatímco žampiony vám porostou i ve tmě, ostatní houby vyžadují denní světlo, nebo alespoň umělé osvětlení.

Čtěte také:

Reklama