63d13955175c1obrazek.jpg

Chřipková sezóna nastartovala již koncem minulého roku a pořád ještě přetrvává. K tomu se přidávají i další respirační onemocnění. Udržení zdraví celé rodiny v tomto období bývá náročnější.

Co pomáhá?

Kromě posilování imunity je to i udržení čisté a svěží domácnosti, které pomáhá předcházet šíření nemocí. Nepotřebujete k tomu dezinfekci, rukavice ani jinou chemii. I běžný úklid tak bude rychlejší a efektivní.

63d1396da0c89obrazek.jpg

Virová onemocnění si přímo lebedí doma u každého, kde je teplo, méně často se větrá a vznikají tak dobré podmínky pro přenos bacilů. Což může být během zimy téměř každá domácnost. Dobrou zprávou ale je, že můžete chřipku nechat za dveřmi a aktivně přispět k tomu, aby vaše rodina mohla lépe bacilům odolávat. Zejména, pokud se k vám domů již nějaký dostal. Často se uchytí na klikách, kuchyňských i koupelnových bateriích, toaletě a rozhodně i na podlahách. Stačí jedno kýchnutí.

Tajemstvím pohodlného a zároveň velice účinného řešení je pára. Poradí si s viry i bakteriemi, přemůže usazené nečistoty a zahladí pachy. Právě proto se multifunkční parní čističe stávají více a více oblíbenými. S různými násadami se dostanete i do rohů, koutů, spár a budete si moci troufnout i na usazené nečistoty, ke kterým byste se normálně museli sklonit, nebo je přímo drhnout na kolenou.

63d139c45384fblobid0.jpg

Jelikož parní zařízení čistí opravdu jen vodou, není nepříjemné ani citlivějším členům domácnosti od dětí, přes alergiky až po mazlíčky. Jsou nedocenitelným pomocníkem novopečených i ostřílených maminek či vášnivých chovatelů mazlíčků. Horká pára si poradí i s pachem tzv „psinky“. A pokud nějakému štěňátku ukápne ta l oužička, můžete mít jistotu, že vypuštěná pára vynese těch pár zatoulaných kapek ze skulinek do utěrky na násadě.

Nejlepší na tom všem je, že stačí nalít vodu do zařízení, počkat, až se nahřeje a můžete čistit. Rychlá a pohodlná příprava, maximálně vyměníte nástavec a pokračujete. Utěrky poté jen vyperete, respektive pračka vypere a máte hotovo.

63d139b24fb88obrazek.jpg

Základem pro snadné udržení zdravého prostředí v domácnosti je výběr patřičného zařízení, jehož výsadami může být rychlý ohřev, kvalitní utěrky, možnosti nástavců, velikost nádrže a možnosti regulace „proudu“ páry či filtr.

63d13a452d8b4blobid0.jpgKomfortní a efektivní čištění představuje novinka - parní čistič Kärcher SC 3 DELUXE EasyFix. Zahřátý je za pouhých 30 sekund. Eliminuje až 99,999 % koronavirů* a 99,99 % všech běžných domácích bakterií** na tvrdých površích. Přístroj je navržen tak, abyste do něj po práci mohli jednoduše uložit veškeré příslušenství, kabely i hadice. Mezi další úžasné vychytávky čističe rozhodně patří odvápňovací kazeta. Hodit se vám bude i nádržka, kterou lze v průběhu čištění trvale doplňovat a nebudete tak muset přestávat čistit. Stačí zavolat drahou polovičku, aby vám jen dolila. LED displej vám ukáže stav zařízení. A dvoustupňová regulace páry umožní čištění na citlivějších místech.

Bude se hodit i příslušenství pro odstranění odolných nečistot na dlaždicích, varných deskách, digestořích a ve štěrbinách i spárách. Dodává se také s podlahovou hubicí EasyFix s flexibilním kloubem pro vynikající ergonomii a lamelovou technologií pro dokonalé čištění.

Suchý zip na zařízení slouží k pohodlnému uchycení i odstranění používané utěrky z mikrovlákna. Poté jen přišlápnete cedulku a nebudete se muset vůbec dotýkat nečistot.

Hlavně se tak ale postavíte bacilům šetrnou cestou pro vás, rodinu, životní prostředí i váš domov.

63d138f55afa0obrazek.jpg
www.karcher.cz

* Testy ukázaly, že při bodovém čištění po dobu 30 sekund při max. výkonu páry a přímým kontaktem s čisticím povrchem lze s parním čističem Kärcher odstranit 99,999 % obalených virů, jako je koronavirus nebo chřipka (s výjimkou viru hepatitidy B) na běžných hladkých tvrdých površích v domácnostech (testovaný zárodek: modifikovaný virus vakcína Ankara).
** Při důkladném čištění s parním čističem Kärcher bude 99,99 % všech běžných domácích bakterií zničeno na standardních hladkých tvrdých površích v domácnostech, pokud bude rychlost čištění 30 cm/s při použití max. výkonu páry a dojde k přímému kontaktu s čisticím povrchem (testovaný zárodek: Enterococcus hirae).