Za krásami Valašska vás, milé čtenářky, zve jedna z vás - čtenářka Simič. Ochutnáte frgál, vypálíte červa a okoštujete medovinu. Můžete si ale vyjet i na kole do kopců!

Máte ráda krajové zvyklosti a odlišnosti? Potom přijměte následující pozvánku od čtenářky Simič...


Krásný, sluníčkem zalitý den.

Moc ráda bych vás všechny pozvala k nám,na Valašsko.Zrovna zítra u nás proběhne pravá a nefalšovaná „kácačka“-kácení májky.Od rána bude po celé dědině vyhrávat hudba,odpoledne proběhne ono slibované kácení májky.Na celý den je připraven zábavný program.Pro potěšení všech dospělých vystoupí šikovné „cérečky a ogárci“ z mateřské školky a školy.Vaše „ušiska“ potěší cimbálovka a folklórní hudba,vaše „očiska“zase jistě potěší vždy krásné vystoupení folklórních souborů.Můžete „okoštovať“ výbornou medovinu,voňavé vínečko anebo „vypáliť červa“ pravou valašskou slivovičkou.Když vás zachvátí hlad,máte možnost ochutnat různé druhy masa,kyselice,trdelníků, a jiných všelijakých dobrot.K odpolednímu kafíčku si můžete dopřát valašský frgál nebo koláčky.Děti zajisté potěší kouzelník,malé divadélko a skákací hrad.A jede se až do rána bílého!Večer si můžete zazpívat a zatancovat,dobře se pobavit,potěšit se pohledem na ohňovou show a ohňostroj.

valašsko

Tož všeci dojeďte a dobře sa pobavte!!!

A kdo dává přednost turistice nebo cylkistice,“tož kola sebú“,protože valašská hornatá a členitá krajina je jak stvořená na krásnou a zajímavou tůru nebo příjemnou projížďku úchvatnou a rázovitou krajinou.

valašsko

Krásný předvíkendový den všem přeje vaše,
Simič

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 3. června 2011: Pozvěte nás na zajímavé místo!

  • Máte ve svém okolí zajímavé místo? Pozvěte nás na něj!

Napište na náš e-mail o zajímavém místě ve vašem okolí čtenářkám magazínu ŽENA-IN.cz! Pojí se k němu nějaká legenda? Záhada? Nic z toho neopomeňte ve své „pozvánce“ zmínit! A když přiložíte i fotku, nebude nic bránit uveřejnění vašeho příspěvku. Fotka ale není podmínkou. Za svůj příspěvek, dlouhý alespoň jako tento odstavec textu, můžete získat dárek letnímu cestování šitý přímo na míru: Opalovací krém GARNIER AMBRE SOLAIRE s SPF 30 a hydratační sprej po opalování od téže značky. V předmětu vašeho e-mailu nezapomeňte uvést heslo (viz níže).

Zasílání vašich příspěvků na toto téma končí v 3. června 2011 v 15.00 hodin.

cenacena

Reklama