Vypálení čípku
Chtěla bych se optat, jak tento zákrok probíhá, jak dlouho trvá, zda mě uspí a pokud ne, tak jestli si mohu o uspání zažádat.
Doporučujeme
Komerční tipy
-
Tipy na dárky pro tatínky, které je na Den otců rozhodně potěší! Den otců je příležitost připomenout si muže, kteří nás provázeli životem, učili nás odvaze, trpělivosti i tomu, že láska se někdy schovává v maličkostech. Ať už je váš tatínek dobrodruh, gurmán, domácí kutil nebo tichý pozorovatel, radost mu nemusí udělat jen velké gesto. Často stačí dárek, který ukáže, že ho znáte, vnímáte a chcete mu poděkovat za všechno, co pro vás dělá.
-
Redakční tip: Lehký jarní těstovinový salát s pečenou zeleninou Lehký, svěží a přitom sytý – přesně takový je jarní těstovinový salát, který zvládnete připravit během chvilky. Díky pečené zelenině má výraznou chuť, přesto působí dietně a je ideální i jako jídlo do krabičky.
-
Nejčastější chyby při výběru spodního prádla – neděláte je také? Správně zvolené spodní prádlo dokáže změnit dojem z celého outfitu. Může zjemnit linii postavy, zvýšit pohodlí a vylepšit vzhled oděvu. Problém je v tom, že pro mnoho lidí je to automatická volba: už léta stejná velikost, podobný střih, oblíbená barva a rychlé rozhodnutí při nákupu.
-
Když světlo mění náladu aneb chill na povel Večer přijdete domů, unavená po dlouhém dni. Místo ostrého světla, které vám připomene kancelář či pracoviště, se obývák jemně rozzáří teplým odstínem, který uklidňuje. V ložnici vás čeká tlumené světlo připomínající západ slunce nebo polární záři a pod televizí se nenápadně rozsvítí LED pásek, který dotváří atmosféru vašeho oblíbeného filmu a přináší úlevu očím. Ne, není to sci-fi, je to realita chytrého osvětlení.
-
Redakční test MG HS Hybrid+ nás bavil. Svižné a prostorné SUV, které překvapí spotřebou a tichostí v interiéru SUV si mezi ženami získávají stále větší oblibu a není těžké pochopit proč. Vyšší posed za volantem přináší lepší přehled o dění na silnici, snadnější nastupování i pocit větší jistoty v hustém městském provozu.
-
Revoluce v ovládání kočárku - Joie Mydrift mění pravidla hry Každodenní pohyb s kočárkem může být někdy výzva – úzké uličky, plné chodníky nebo rychlé manévrování v obchodě. Právě na tyto situace reaguje nový sportovní kočárek Joie Mydrift, který přináší inovaci, jakou rodiče u kočárků běžně neznají.
-
Women in Tech 2026: Osm technologických projektů míří k dalšímu růstu Osm podnikatelských projektů, které spojuje využití technologií a jasný praktický dopad, letos uspělo ve výběru programu Women in Tech. Jejich zakladatelky nyní čeká roční spolupráce zaměřená na rozvoj byznysu, práci s mentory a vzdělávání v celkové hodnotě 300 000 Kč. Mezi vybranými jsou projekty z oblasti mobility, zdraví, vzdělávání, životního prostředí a rozvoje.
-
Zahradničení je v kurzu: Jak se zorientovat v nabídce substrátů a hnojiv? Zahradničení dnes není jen praktická činnost, ale i oblíbený způsob, jak si odpočinout a přijít na jiné myšlenky. Lidé rádi pěstují, zkrášlují své okolí a tráví čas venku – ať už na zahradě, balkoně nebo jen s pár květinami za oknem. Tomu odpovídá i široká nabídka produktů v hobby marketech a zahradnických centrech, která ale může být pro začátečníky nepřehledná. Pokud chcete mít jistotu a zároveň podpořit českého výrobce s dlouholetou tradicí a vlastní výrobou, stojí za pozornost produkty AGRO
-
Detox kuchyně: Jarní úklid a reorganizace bez rekonstrukce Jaro přirozeně přináší potřebu změny. Více světla, více energie i chuť zbavit se věcí, které už neslouží. Tento princip se přirozeně promítá i do domácnosti, a právě kuchyně bývá jedním z míst, kde má „detox“ největší efekt. Nejde přitom o zásadní rekonstrukci, ale o promyšlenou reorganizaci, která zlepší přehled, funkčnost i celkový pocit z prostoru.
-
Krémová koprová polévka s vajíčkem: jarní osvěžení na talíři Lehká, voňavá a plná čerstvého kopru – tahle polévka je ideální pro dubnové dny, kdy si chceme dopřát rychlý, zdravý a chutný pokrm s nádechem tradiční české kuchyně.
Nový komentář
Komentáře
Vivian: Ano, mně řekli 6 neděl, pak mi po kontrole řekli, že to ještě nemám zahojené, tak se to protáhlo na celé 2 měsíce.
Jo, a asi 4 týdny po tomhle výkonu bys neměla mít pohlavní styk!
(Je tam zvýšené riziko infekce).
Láro zdravím,
já jsem byla na "zmrazení" čípku před více jak 10-lety.Byl to krátký,absolutně nebolestivý zákrok na kterém jsem byla v gynek.ordinaci jedné pražské nemocnice, po zákroku jsem normálně šla domů. Už si přesně nepamatuju podrobnosti, myslím, že poté jsem slabě pár dní krvácela.Vůbec se neboj. Můj tehdejší gynekolog mně vysvětlil, že je dobré tento zákrok podstoupit, tak jsem do toho šla. Prober to se svým doktorem a neboj se na všechno co tě zajímá zeptat. Pokud je to dobrej doktor, rád ti na všechno odpoví a zbaví tě zbytečného strachu.
Držím palce
ratonito: ale konizace je mnohem větší operační zákrok a většinou vůbec není nutný
, bylo by zbytečné hned operovat...
Úplně stačí, když je žena sledovaná u gynekologa, který jí dělá pravidelný stěr z čípku a cytologický rozbor. Většinou se tam dál nic zvláštního neděje, a pokud ano, tak se na to na cytologii hned přijde. Optimální je alespoň 1-2x do roka.
nemohu vůbec radit, jen přeji hodně
čka a zdravíčka!
Já někde slyšela, že lepší než zmrazení je chirurgické odstranění např. konizace protože zmrazení zmrazí vřídek pouze na povrchu a rakovinové buňky mohou být pod ním.
Já jsem to podstoupila (dusík) ještě za totáče. Nic to nebylo. Jenže potom jsem musela chodit pěkných pár měsíců s vložkami, protože jsem měla po tom takový vodový výtok, což v letních měsících není nic příjemného. Nicméně, zákrok prý dopadl dobře.
Já jsem vypálení čípku absolvovala ambulantně v ordinací mého gynekologa a ihned jsem šla domů.Normální prohlídka trvá déle než tento zákrok.
Tenhle zákrok naštěstá neznám, ale znám nemocnici v Neratovicích a můžu vřele doporučit - jak po odborné, tak po lidské stránce (určitě lepší než okresní v Mělníku). Ležela tam moje maminka a pár známých - a spokojenost.
Ahoj, zmrazení čípku se neboj, je to jednoduchý a nebolestivý zákrok, jen více či méně nepříjemný. Jde o kryochirurgický výkon, který se provádí za pomoci tekutého dusíku, který má teplotu -196 stupňů, a kterým se ta eroze na čípku zmrazí a tím "odoperuje".
Není to vyloženě bolestivé, jen přitom asi ucítíš takový nepříjemný jakoby tlak v břiše, asi jako při bolestivé menstruaci, ale trvá to jen chvíli.
Každá žena, která to podstoupila, ti o tom řekně něco úplně jiného, protože každá to vnímá jinak, takže se nedá říct, jak moc je to nepříjemné, ale rozhodně se to dá přežít
Ten zákrok se provádí ambulantně (na "koze"), čili po tom budeš moct jít domů, ale měli by si tě tam pak ještě chvíli nechat, třeba tě nechat sedět v čekárně, a pohlídat tě, protože některým ženám se potom může udělat nevolno, na omdlení nebo na zvracení.
Ale tohle všechno by ti měl dobrý gynekolog vysvětlit.
Byla jsem na tomto zakroku pred par lety, nemuzu rict, ze by to nic nebylo, ale napr. strhavani nehtu je horsi. Jen to pali a v ordinaci se vytvareni takove specificke ovzdusi. Ale zadna hruza.
na zmrazení čípku kapalným dusíkem jsem byla před několika lety, byla jsem z toho vyděšená jako králíček, ale dělala mi to ambulantně gynekoložka a byla to otázka 5-ti minut. Nebolelo to
a normálně jsem šla domů. Nic to nebylo.
taky jsem byla před 2 lety na vyříznutí vřídku. Byla jsem pod celkovou narkózou v nemocnici. Ráno jsem tam šla a odpoledne mě pustili, ale s doprovodem. Pak jsem dost krvácela, takže místo týdenní neschopnosti jsem byla doma skoro měsíc. Od té doby musím každého půl roku chodit na stěry, cytologii. Akorát za 14 dní na ně jdu.
ale vypálení nebo zmrazení to jsou dvě různé věci
zmrazení je prý modernější způsob léčby
Sama: Máš pravdu a myslím,že všechny holky by měly po zákroku dodržovat pravidelné kontroly.Taky jsem měla nález na čípku,podstoupila kromě vypalování i biopsii čípku a nikomu nepřeju ty tři týdny čekání...Na biopsii jsem byla už dvakrát a tak všem radím-nepodceňujte pravidelná vyšetření,můžou vám zachránit život!
Všem co absolvovali vypálení, či zmrazení čípku - dohlédněte si na pravidelné kontroly - stěry by vám měli dělat vždy. Ono to vypadá jako nic a vcelku sranda, ale pozor!!!! Mluvím, či spíše píšu z vlastní zkušenosti
Předem všem ahooooj
tedy nevycházím z údivu. Vždy, když mám trochu více času a probírám se články tady na žena-in aktuálně tu někdo řeší problém, který mi čerstvě hlodá v hlavě a já se stydím to svoje trápení sem vyhodit. Poslední velkou tíhou mi byl pocit v den třicátých narozenin, není to tak dávno. Přesně, když jsem sem koukla, toto téma bylo v řešení.
Po včerejší návštěvě na gyndě mám podobný pocit, obavu. Rozhodně jsem neměla tolik statečnosti se zeptat ni tam, ni to sem dát do veřejnost. Jenom mi, prosím, ujasněte, po jak dlouhé době sledování se k těmto krokům přistupuje.
Díky vám všem mooooc a hezký den.
Láro, děkuji že jsi se zeptala, také mě tento zákrok čeká a bojím se stejně jako ty, ted už míň podle toho co jsem si přečetla.
Zdendula: Smrdí?!?!?
To přece mrazí, ne pálí, ne?
Lára: tak já bych o tom mohla napsat spis
. Nejdříve jsem byla, a to celkem 2x, na zamrazení. To mi udělali ambulantně,
si mě hned odvezl domů a jen jsem několik týdnů špinila a nemohla
. Letos v dubnu jsem byla na vyříznutí vřídku - to už bylo v nemocnici, celkově mě uspali a pak jsem tam byla přes noc. Potom to bylo stejné jako po zamrazení...Teť už je snad vše ok - ŤUK, ŤUK