Příští týden si rodina z Vítkova, která přišla o dům při žhářském útoku, pojede poprvé vybírat nový domov. Dnes to řekl vítkovský starosta Pavel Smolka.

Na účtu sbírky ve prospěch rodiny je ke čtvrtku zhruba 120 tisíc. Rodina si chce pořídit domek, nejlevnější dům ve Vítkově stojí půl milionu korun a jde přitom o stavení v podobném stavu jako to vypálené, tedy ve špatném.

„My jim nebudeme říkat, co nebo kde si mají koupit, to je na nich. Příští týden s nimi naše úřednice, která spravuje sbírkové konto, objede několik realitních kanceláří, aby se podívali na nabídky,“ uvedl Smolka. Rodina v obecním ubytování, kde je nyní, dlouhodobě zůstat nemůže.

V jedné malé místnosti žijí dva dospělí a čtyři děti. Až budou propuštěni tři členové rodiny, kteří jsou v nemocnici s popáleninami, nebudou se k nim moci nastěhovat, protože tam již není místo. Pro matku s dvouletou dcerou bude radnice hledat ubytování azylového typu.

„Zdravotní stav dvouleté holčičky z Vítkova zůstává nadále velice vážný s otevřenou prognózou,“ sdělil ve čtvrtek mluvčí ostravské fakultní nemocnice Tomáš Oborný.

Reklama