Je to tak, že už odmalička se na mě lepí úchylkové, zážitky bych mohla sypat z rukávu, ale vybrala jsem tenhle příběh, protože je jaksi spíš usměvný.

Vracela jsem se domů pozdě večer, snad z vernisáže, z kina nebo divadla a někdo za mnou už delší dobu šel. Vlastně jsem si to pořádně uvědomila až v naší ulici, kde ticho zdůraznilo ty cizí kroky.

Dům je zamknutý, než ho odemknu, bude ten člověk u mě, nestihnu rychle proklouznout do domu. To mně proběhlo hlavou, než jsem strčila klíč do zámku. V té chvíli už jsem ho cítila za sebou. Rychle jsem otevřela dveře a vklouzla do chodby.

Jenže on ještě stihnul vecpat se za mnou. Jak jsem natáhla ruku po vypínači, už mě „obklíčil“ rukama a opřel je o zeď . Pak jsem ho uviděla.

Byl to takovej usmolenej mladík, skoro ještě kluk, a vejral na mě vodnatýma smutnýma očima.

Povídá: „Rozdáme si to spolu, jo?“ Na to jsem dostala takovej vztek a opravdu nevím, jak mě to napadlo, prostě jsem neměla čas něco vymýšlet, vytáhnout mobil nebo se mu snažit vyklouznout (pořád měl svoje ruce okolo mě opřené).

Vyprskla jsem na něj jen: „Vypadni, nebo zavolám ty psy!“ On se lekl, vteřinu zůstal překvapenej a já už měla čas protáhnout se mu pod rukou, otevřít domovní dveře a vstrčit ho do nich.

Rychle jsem za ním zabouchla a hned zamknula. Teprve cestou do schodů jsem pocítila, co jsou to tzv. gumový kolena. Fakt se mi dost třásly. Přece jen to byl mužský a já velkou silou neoplývám.

Ale, když jsem za sebou zavřela dveře od bytu, už jsem se musela smát. Jaký psy? A proč jsem řekla TY psy? Jako kdyby měl vědět, že v tomto domě je několik dobrmanů, vlkodavů a já nevím, čeho ještě.

Já akorát vím, že v našem domě mají jednoho starého skoro slepého foxteriéra a takovou malinkou potvůrku, něco trpasličího, je to hubený, třese se to a vypadá to jako kapesní srneček.

Z toho plyne poučení, kdo se bojí, nesmí do lesa, aneb vždycky to nějak, většinou dobře, dopadne. 

Lucie


Páni, to jste dobrá! Kamarádka takhle stála pod panelákem, kde bydlí, a telefonovala svému příteli a do toho ji přepadl chlapík a chtěl jí vytrhnout ten mobil. Držela ho pevně, on taky. Takže se napřáhla a kopla ho strašlivě mezi nohy. Složil se vedle ní, ale mobil jí vytrhl, pacholek. A utekl.
Ještě dlouho se pak bála jezdit večer sama a taky ji doma ani nikam nechtěli pouštět.

Díky za příspěvek a hezký den!

Reklama