v1.jpg

Příčiny vypadávání vlasů souvisí často se složitými procesy v organismu, ale dá se říci, že nesprávný životní styl a příjem potravy jsou jedním z nejběžnějších faktorů odpovědných za vypadávání vlasů.

Přítomnost určitých minerálů a stopových prvků je nezbytná pro správné fungování a metabolismus našeho těla. Nesprávná výživa (jako je nadměrný příjem soli a cukru, jednostranný příjem potravy), konzumace potravin vyrobených z výživově chudých nebo nekvalitních surovin, drastická dieta a nepravidelné nebo rychlé stravování kvůli hektickému životnímu stylu, toto všechno zatěžuje žaludek a organismus.

Které vitamíny a minerály jsou nezbytné pro zdravé vlasy?
Železo, zinek, selen, kyselina listová, biotin a vitamíny A, D, E a B přispívají v největší míře ke zdraví našich vlasů. Železo podporuje správný přísun kyslíku do buněk, zinek hraje důležitou roli při strukturálním vývoji vlasových folikulů, selen jako antioxidant brzdí rozvoj zánětlivých procesů v těle a kyselina listová se podílí na krvetvorbě. Pokud jde o vitamíny, vitamin A přispívá ke správné míře růstu vlasů, vitamín D hraje důležitou roli v cyklech růstu vlasů, vitamín E je silný antioxidant a z vitamínů B jsou vitaminy B5 a B12 nezbytné pro celkové zdraví vlasů.

Pro vyváženou stravu je důležité přijímat dostatek všech potřebných minerálů, stopových prvků a vitamínů.

Nedostatek železa je jedním z nejběžnějších nedostatků, které může způsobit nejen anémii, ale i vypadávání vlasů. Pro dostatečný příjem železa se doporučuje konzumovat potraviny bohaté na železo, jako je jehněčí maso, játra, lískové ořechy, pšeničné otruby, dýňová semínka, sezamové semínka, různé luštěniny, jakož i lenové semínka, pistácie a vejce.

Co dělat, když se míra vypadávání vlasů nesnižuje ani při správné výživě?
Pro zjištění příčin plešatosti jsou potřebné výsledky laboratorních vyšetření, přesněji se zjišťuje a stanovuje nedostatek živin a vitamínů, které by mohly stát v pozadí vypadávání vlasů.

Pokud se navzdory změnám v životním stylu a stravování míra vypadávání vlasů nesnižuje a vypadávání vlasů už způsobuje estetický problém, může být konečným řešením plešatosti transplantace vlasů.

Klinika pro transplantaci vlasů PHAEYDE má dlouholeté zkušenosti v této oblasti, využívá nejmodernější postupy a pracuje s odborníky na transplantaci vlasů, to vše samozřejmě při zajištění vysoké úrovně hygieny.

Jak probíhá transplantace vlasů?
Ještě před samotnou transplantací vlasů se vyhotoví individuální plán pro každého zákazníka. Během osobní konzultace na klinice pro transplantaci vlasů se důkladně vyšetří celá vlasová část hlavy a posoudí se vhodnost dárcovské oblasti.

Podle množství transplantovaných štěpů je možné zákrok provést v rámci jednodenního zákroku, celkově to však netrvá více než dva dny.

V den zákroku se v první řadě vlasy oholí (přibližně na 1 - 2 mm) a zakreslí se dárcovská oblast. Po umrtvení zadní části hlavy začíná výběr štěpů. Extrakce štěpů, které se mají transplantovat, jakož i samotné vsazení je mimořádně pedantní a precizní úkol. Během dne jsou kratší přestávky každé dvě hodiny. Polední přestávka trvá samozřejmě déle. O oběd se pacient starat nemusí, je zabezpečený klinikou PHAEYDE.

v2.jpg

Jaké metody se používají k transplantaci vlasů?
Na klinice má pacient možnost vybrat si tu nejideálnější metodu při zohlednění množství štěpů i cenu zákroku. Klinika PHAEYDE je jedinou klinikou pro transplantaci vlasů na Slovensku, kde si pacient může vybrat ze dvou druhů technik, přičemž každá z nich využívá nejmodernější způsoby. Rozdíl je v nástroji (tenká dutá jehla), který je určen na výběr štěpů.

Při metodě, kterou nazýváme FUE (follicular Unit Extraction) se skupiny vlasů (štěpy) vyříznou dokola dutou jehlou o průměru 1,0 - 1,2 mm. Doktor pak vytvoří pomocí mikro řezu otvor do pokožky hlavy v cílové oblasti, do kterého implantuje štěp. Cílová oblast je část hlavy kde nastalo řídnutí vlasů či plešatění. Štěpy jsou vlasové jednotky, které mohou obsahovat 2-3, ba dokonce v ojedinělých případech až 4-5 vlasů.

Výhodou této metody je, že nejsou potřeba velké řezy, nevznikají jizvy, taktéž je levnější než metoda S.H.E. Není to však nejefektivnější metoda z modernějších postupů. Není to nejvhodnější volba pro štěpy, které jsou obzvláště blízko sebe v dárcovské oblasti, protože štěpy které se nacházejí blíže než 1 mm od sebe by mohly být během výběru poškozeny. Tím pádem bychom mohli přijít o cenné a zdravé vlasy během extrakce.

Metoda S.H.E vyvinutá klinikou PHAEYDE je nejmodernější technika na transplantaci vlasů. Díky mikrotenké duté jehle s průměrem 0,5 - 0,8 mm stopy po zákroku zmizí asi za týden, maximálně ale za 10 dní, stejně jako stopy po menších vpiších jehlou. Nevznikají žádné velké řezy a proto ani jizvy. Stehy nejsou potřeba. Během a po zákroku může zákazník pociťovat pouze minimální zanedbatelnou bolest nebo nepohodlí. Ve srovnání s výsledkem na celý život toto nepohodlí není významné.

Pokud máte další otázky, navštivte webovou stránku Kliniky PHAEYDE nebo se přihlašte na osobní konzultaci, během které důsledně zodpovíme všechny Vaše dotazy. Po důkladné analýze provedou zákrok naši odborníci na transplantaci vlasů s dlouholetými zkušenostmi za přísných hygienických podmínek.

Transplantace vlasů na vysoké úrovni v roce 2022 pouze na klinice PHAEYDE!

Reklama