Ráno se probudím a vkráčím do koupelny. Bohužel vím, co mne čeká při pohledu do zrcadla. Kruhy po očima. Korektor? Někdy pomůže, ale často to prostě nezvládá. V zoufalství nasadím sluneční brýle.

Dá se tomu odpomoci? Často jsou kruhy pod očima dědičné, já je mám po babičce z tátovy strany :-), nebo upozorňují na nějakou nemoc. Pokud není důvod černoty pod očima včerejší mejdan, zajděte si k lékaři – můžete mít problémy s ledvinami nebo se srdcem.
Dalším důvodem je kouření, přílišné solení, nedostatek vitaminů A a D a celodenní zírání do počítače. Všechno z toho dělám, ach jo, asi mi není pomoci.

Dočetla jsem se: Pořiďte si do kanceláře pár okrasných rostlin a jednou za půl hodiny nechte oči odpočívat pohledem do zeleně. Dopřejte si také vydatný spánek, přestaňte kouřit a vitaminy A a D doplňte třeba mrkvovým salátem pokapaným olivovým olejem.
Hezky se to říká, hůře provádí, a tak se stejně většina z nás obrací ke korektoru, na trhu je jich hodně na výběr a některé opravdu zaberou!

Byla jste přece jen na mejdanu? A ráno máte místo očí škvíry. Kolem kukadel se vám usadila voda, kterou tělo nedokázalo správně vypustit. Příčinou otoků bývá špatná funkce ledvin, které mají hospodaření s tekutinami na starosti, nebo špatné fungování mízního systému, který v těle sbírá škodliviny a přebytečnou vodu. Proto se vám otok nejčastěji vytvoří po alkoholovém večírku, po kterém se musí organismus potýkat s rozhozeným metabolismem, takže nezvládá vodní práce tak, jak by měl.


A jak na otoky? Chladivé obklady – led do ručníku a šup s ním na očka! Jestliže led došel, existují i chladivé tampony. Také obklady z heřmánku nebo černého čaje. Já večírkům neholduji, ale dozvěděla jsem se z blízkého okolí, že nejlepší je led a tampony namočené v heřmánku. Nebo dokonce v mléce!

Co vy na to, milé ženy-in?

Máte také kruhy pod očima?
A otoky?
Pomáhá vám nějaký zaručený recept?
Nebo si jen pomáháte korektorem?
Podělte se o triky zakrývání „tmavých“ očí.