Ahoj všichni,

ráda bych Vám napsala příběh, ve kterém se pojí opalování s dětskou vynalézavostí:).
   Před rokem jsem strávila týden prázdnin u babičky v jižních Čechách. Zahrada je opravdu nádherná a krásně se v ní lenoší. Pokud ovšem sousedovic dvojčata nezačnou ječet jak na lesy a prát se o to, kdo bude lovit havěť z našeho malého jezírka.

    Hned jak jsem přijela do naší vesnice, přivítala se s babičkou a rozdala dárky, tak jsem si uvařila kafčo a co nejrychleji spěchala na zahradu. Podotýkám, že bylo vedro asi kolem 30 stupňů.
Natáhla jsem se spokojeně na deku a vrněla si jako kočka.

    Když už jsem pomalu upadala do slastného spánku, někdo mě majzl podběráčkem po hlavě.
"Brýden, brýden," zdravila mne dvojčata a šla lovit do jezírka čolky (mají dovoleno chodit k nám na zahradu, aby bylo babičce veselo - a bylo...). Sice jsem se trochu naštvala, jenže znáte to, byla jsem tak utahaná z práce, že jsem se ani nenamazala, když jsem opět usínala.
Nějak mi ani nedošlo, že mám na sobě jen plavky.

    Po probuzení jsem náhle ucítila šílenou bolest. Na nic jsem nečekala a letěla jsem se namazat panthenolem. Bylo mi jen divné, že mám na sobě nalepené trojlístky. Skučíc jsem přiběhla do kuchyně, kde seděla návštěva - teta s rodinou ze Lhoty. Okamžitě vypukl hurónský smích. Kokla jsem se na sebe a zjistila, že mi podařená dvojčata nalepila na tělo trojlístky z trávy, takže jsem po 2 hodinách vypadala jako vzorník na tapety:)))

Sice mám děti ráda, ale tehdy jsem měla chuť hodit je do jezírka k čolkům...

Angel79

 

Reklama