Která z nás by se nechtěla líbit. Malujeme se, tvoříme přirozené vlny ze svých vlasů, oblékáme se, abychom byly šik, a většina z nás sleduje módní trendy.

 

Pilně čteme všechny rady a návody, jak se udržet co nejdéle fit a svěží.

 

Ani já nejsem výjimkou, i když se přiznám, že zas nějak extra to „nežeru“. Je mi tolik, kolik mi je, a vím, že s tím nic nenadělám. Když mi bylo čtyřicet, přišlo mi od bratra blahopřání k narozeninám. Taková ta otevírací srandička. Na titulní straně byl obrázek nádherně vyjevené slepice, která měla od zobáku bublinu a v ní napsáno: „Kokokokokolik?“ Když se přáníčko rozevřelo, byla tam slepice znovu, ale její výraz byl mnohem, mnohem vyjevenější a v bublině u zobáku byl text: „Totototolik???!!!!“

 

No, brácha mě vždycky dostane a dostal mě i tentokrát. Opravdu jsem se od srdce zasmála. Nicméně ta kulatá cifra, která se usadila na mém datu narození, mne tehdy – přiznávám dobrovolně – trošku rozhodila.

 

A tak jsem dle rad moudrých časopisů a známých kosmetických firem zakoupila oční krém proti vráskám. „Je nejvyšší čas,“ usoudila jsem, hledíc na sebe do zrcadla. A před spaním jsem si – pěkně pečlivě podle návodu – nanesla krouživými pohyby vrstvičku toho zázračného krému, po kterém nebudu vypadat na čtyřicet, ale sotva na pětadvacet.

 

Uléhala jsem ke spánku do voňavých peřin a měla jsem fakt dobrý pocit, že pro sebe něco dělám.

 

Ráno jsem odkráčela do koupelny, abych se podívala na ten zázrak, který jsem, nevím proč, naivně očekávala…. A dostala jsem šok. Zázrak se ale opravdu konal. V zrcadle jsem spatřila úplně cizí ženu s obřím obličejem. Opuchlá víčka přecházela do výrazných pytlů pod očima a přes tváře až dolů ke rtům, které byly naběhlé jako svůdné rtíky somálské nevěsty.

 

Doktor, „kalciovka“, tři dny doma…. Ne, že by to bylo nějak život ohrožující, ale vypadala jsem skutečně jako příšera – jak s oblibou občas říkám – mrtvá z jezera by proti mně byla krasavice k pohledání.

 

A tak skončily mé pokusy, jak se udržet mladá, krásná a svěží. Za pár měsíců mi bude čtyřiačtyřicet a krémy na oční vrásky v drogérii obcházím převelikým obloukem. :o)))

 

A co vy? Máte nějakou podobnou zkušenost? Také jste chtěly být nádherné a žádoucí a dopadlo to úplně jinak? Pište mi dnes Vaše příhody na toto téma. Bude veselo. :o)))

 

redakce@zena-in.cz

 

Pěknou středu všem přeje  

 

Reklama