Jsem už zase labužník

 

Milé čtenářky magazínu Žena–in,

 

konečně je tu mé oblíbené téma – jídlo.


O
d malička strašně ráda jím. Chutná mi téměř všechno, až na koprovou omáčku, bůček a krupicovou kaši. V době, kdy jsem ještě sportovala, tak jsem mohla jíst všechno, co jsem chtěla, a nijak jsem se nemusela omezovat. A jedla jsem opravdu hodně. Jenže když jsem začala chodit do práce, mít sedavé zaměstnání, svůj apetit jsem nijak neomezovala, a začala jsem poměrně rychle přibírat na váze. Můj přítel mi říkal, že je to v pohodě, že to na mně není vidět, ale bylo!

Z původních 57 kg jsem se rychle dostala na 70 kg. Nejvíce jsem přibrala samozřejmě na „zadku“, břiše a přes stehna. Cítila jsem se jako Otylka. Jenomže začít cvičit, to jsem byla líná. A tak jsem začala držet různé diety. Pomáhaly, hubla jsem, cítila se fajn. Byla jsem stále hubenější, dobré jídlo si odpírala, byla jsem šťastná za každé shozené kilo. A tak jsem se dostala na váhu 49 kg. Vypadala jsem příšerně, neměla jsem sice už žádný zadek, ani stehna, ale ztratilo se i mé poprsí a vypadala jsem, jako kdybych přišla z koncentráku.

Potají jsem se vážila. Jednou mě mamka načapala ve spodním prádle, jak stojím na váze, a úplně se zhrozila! Brečela, co jsem to se sebou udělala a že se musím léčit. Vzala mě k lékaři, nemusela jsem sice do nemocnice, ale píchali mi hormonální injekce, abych dostala znovu menstruaci, strašně mi padaly vlasy, kazily se mi zuby. Hrůza!  Trvalo několik let, než jsem se opět dostala na svou váhu a udržuji ji na 60 kg. Cítím se dobře, jím dobře, jen doufám, že jsem si svým neuvážených chováním nezpůsobila nějaké vážnější problémy a doufám, že v budoucnu budu moct mít děti.


A proto, milé čtenářky, ať jste, jaké jste, doporučuji raději cvičení a rozumnou stravu než drastické diety, ať nedopadnete jako já.

 

Jana


Jano, Jano! Hubnutí je hezká věc, ale nesmí se přehánět. Ještě, že vás maminka zachránila. Mějte svých 60 kg a buďte spokojená, a hlavně zdravá. Nad přehnaným hubnutím zvítězil rozum, a to je dobře!

Hubnuly jste tak jako Jana, že jste skončily v nemocnici? Podělte se s námi o vaše zkušenosti!
JÍDLO
Jíte rádi a hodně, nebo jen uždibujete, abyste nepřibrali?
  Jaké je lepší - domácí, nebo v restauraci?
    Vaříte nebo někdo vaří vám?
      Jaké je vaše nejmilejší jídlo?
        Co byste nikdy nesnědli?
          Kdy nejraději jíte?
            Přežíráte se?
              Bylo vám někdy z jídla špatně?
                 Co nejraději vaříte?
                   Vaříte vůbec rádi?
                      Necháváte si přivážet jídlo z restaurací?
                         Máte rádi fastfoody?


Napište nám o jídle a vašich chutích, odměníme vás!

redakce@zena-in.cz

Reklama