Milé dámy, zajisté víte, co mám na mysli. Časopisy – kupujete je pro sebe, děti, jiné příslušníky domácnosti. Přečtete je a nechce se vám je vyhodit. Někam je odložíte, občas do nich nakouknete. Ale za chvíli se začnou hromadit.

Skladujete jen halabala, nebo je rozdělujete? Tak, abyste se v nich vyznaly jak podle témat, nebo podle ročníků. Pak stačí jen sáhnout a víte, kde naleznete to, co chcete. Druhý případ jsou hromady po celém bytě. Chcete najít konkrétní článek, na který si pamatujete? Za chvíli se váš byt přemění ve sběrné suroviny. Všude se povalují časopisy, vy zoufale přebíháte z místa na místo a nadáváte si, proč je nemáte uskladněné. Dnes už v obchodech můžeme zakoupit stojánky, přihrádky na časopisy, které jsou nejen praktické, ale stanou se i originálním doplňkem nejedné místnosti. Jsou klasických tvarů a barev, ale nalezneme i moderní a mnohdy odvážné podoby.

Některé stojánky mají i své názvy – velmi šikovný je třeba fakír. Je to dřevěná deska s kovovými kolíky, která nápadně připomíná fakírovo lůžko. Časopisy mezi kolíky můžete naaranžovat dle svých představ a přání. A co vlnky?
Je to jednoduchý stojánek, jehož vlnky vytvoří dvě přihrádky na časopisy. Vypadá pěkně samostatně položený na zemi nebo i zakomponovaný do nábytku. Součástí tohoto stojánku je praktické ucho pro snadnou manipulaci. Anebo krmelec. Ten mám doma a opravdu tak vypadá. I když občas je plný a časopisy jsou v něm naštosované. Pak tu jsou ještě police – lišty na zdi zvané vlnobití – jsou z nerezu, vytvářejí vlny s otvory, do kterých můžete zastrčit časopisy různé síly i velikosti. Lze je zároveň zkombinovat se závěsnými úložnými prostory na CD nebo knihovnami. Stojánků a jiných zařízení je mnoho, někdy jsou to skleněné či dřevěné stolky na kolečkách, někdy využíváme konferenční stůl s přihrádkami. A v neposlední řadě jsou tu koše. Do nich tiskoviny odložíme, většinou už mají přihrádky, takže lehce oddělíme noviny od časopisů.

Nebuďme líné a opatřeme časopisům své místo. Vždyť obyčejný stojánek je drobnost, ale důležitá, která má v bytě své místo. Zabere minimum místa, dá se postavit ke stolku, pohovce, do pokojíčku, lehce se přenese nebo pověsí na zeď. Je to praktický a efektivní doplněk, který nám zajistí určitý komfort při večerní chvilce u kávy a novin. Tak proč si neudělat malou radost a některý kousek si do našeho domova nepořídit

Máte doma nepřehlednou hromadu časopisů?
Nebo je úhledně skládáte?
Jaký typ stojánku či poličky používáte?
Vyznáte se ve srovnaných tiskovinách?
Neříkejte, že časopisy rovnou vyhazujete!

Napište, jak řešíte problém „kam s nimi“?

 

Reklama