Čtenářka Maria28 začala na kole jezdit  až po rozvodu, ale nedá na něj dopustit, jezdí nejen okolo Mikulova a Hodonína, ale občas zajede i do hornatějších míst. Díky Vám Mario28 za příspěvek.

Na kole jezdím velice ráda. Jezdím i do práce. Už od prvního jarního dne sleduji teploměr, světlo po ránu, stav cest, už mám zkrátka absťák. Už od domu najedu na cyklostezku, nejprve z prudkého kopce, kdy totálně promrznu, pak jedu podle řeky, vyhýbám se poděšeným kačenám, někdy zahlédnu veverku, jednou dokonce i ledňáčka. Kočky ani nepočítám. No a po 7 km po cyklostezce jsem v práci a těším se na horkou kávu.

Na myšlenku pořídit si kolo jsem přišla na cestě od rozvodového soudu, kdy najednou bylo více času, děti z domu…

Kamarádka mě pozvala na akci Mensy do Českého ráje. Ubytovaní jsme byli v Sedmihorkách a odtud vyráželi na různé trasy. Denně jsme ujeli tak 100 km, rozpočteno na hodiny od 9 od rána tak do 9 h do večera to zase nebylo tolik, čas vyšel i na koupání a posezení v hospůdkách po trase.

Jednoho dne byl naplánován cyklovýlet na Trosky. Cesta super, sluníčko svítilo, jen menší chybička se vloudila. „Chytří chlapci“ se poněkud spletli při čtení v mapě a my se vydali poslední úsek po trase turistické. Hoši ale nechtěli ztrácet výšku, takže poslední úsek cesty jsme kola vlastně nahoru vynesli. Když si vybavím, jak Trosky ční kolmo nad okolním krajem, tak to byl opravdu nářez…

Pak jsem ještě s kolem strávila jednu dovolenou v oblasti Mikulova a Hodonína – tam jsou naopak takové pohodové trasy – nemusíte ani řadit. Vloni jsem si pořídila k životnímu jubileu kolo nové, postavené přesně pro mě a víkendy dělím spravedlivě mezi své dvě lásky - kolo a čtyřletého vnoučka.

Zdraví

Maria28
Text nebyl redakčně upraven


Já a kolo

  • Jezdíte ráda na kole,nebo cyklistiku nesnášíte?
  • Pozvěte nás na nějaký krásný cyklo výlet.
  • Napište příhodu, která se vám na kole, nebo s kolem stala.
  • Zauvažujte nad tím, zda je lepší jezdit do práce na kole, nebo autem…
  • A těch témat je velká přehršle, napište klidně na jiné…

Těším se vaše příspěvky. Jeden dnešní příspěvek odměním buď květinou, nebo něčím, co vám udělá radost.

Aby jste ji měla musíte však poslat sv§j příspěvek dnešnímu tématu na e-mail

redakce@zena-in.cz

Reklama