Již deset let vlastní řidičské oprávnění čtenářka Petulka132. Autoškolu dělala ještě v průběhu střední školy a učitelský sbor ji bral jako důvod k absenci z výuky...

K čemu všemu se hodí autoškola? Tak třeba k ulití z neoblíbeného předmětu. Jinak ale moc pěkné vzpomínky na autoškolu čtenářka Petulka132 nemá...


Pěkné pondělní ráno,

řidičák jsem dělala před deseti roky a s angínou.

Bylo mi čerstvých 18 a do školy přisla speciální nabídka na řidičský průkaz se slevou 500 kč, tak jsme se do toho skoro celá třída pustili. To bylo. Sloučit výuku, jízdy a učení se značek se školou se nám párkrát nepodařilo. Sloužilo to jako dobrá výmluva....např. místo hodiny matematiky byly „jízdy“. Tolerováno učitelských sborem to ale bylo pouze naší třídě. Třída, která nás příští rok následovala si musela jízdy zařídit na odpoledne nebo o víkendech.

Měli jsme 3 instruktory a na mě samozřejmě poprvé vyšel ten nejhorší, cholerický. A já když jsem ve stresu, tak samozřejmě nemůžu podávat ty nejlepší výkony. Takže první jízdy vypadaly tak, že jsem nemohla nastartovat, neřadila jsem, nebrzdila jsem, pořád mi to „chcípalo“ a vůbec - přestalo mě to bavit :( Kdyby to někdo natáčel na kameru a ukázal policii, chtěli by mi určitě dělat rozbor krve, jestli nejsem pod vlivem alkoholu nebo drog....

No pomalu jsem se začala zlepšovat, jezdila jsem s jiným instruktorem, nikoho jsem nepřejela a podezřele dobře mi vždycky šlo parkování. Vůbec nevím jak to....A pak přišel leden a byly zkoušky.Já měla nateklý krk, v batůžku antibiotika a stresem vykulené oči. Písemné testy jsem měla našprtané, takže tam problém nebyl. Odjakživa mám dobrou pamět, takže učení mi problém nedělá. Z technické zkoušky jsem si vytáhla složení lékarničky, takže také pohoda. Jízdy ovšem byly zase nejhorší. S cholerickým instruktorem a „divným komisařem“ vzadu, jsem nevěděla kde je pravá, kde je levá a stali se mi divné věci. Těsně před přechodem vyjelo děcko na skateboardu, že jsem myslela, že ho snad srazím....pak kolem jela rychle sanitka, tak jsem musela ke kraji....Řidičák jsem nakonec dostala ale prý kdyby to bylo na známky tak mám 4 minus. No když na to ted vzpomínám uplně si ty zážitky zase obnovuji. Raději toho nechám.

Od té doby jsem se samozřejmě zlepsila, myslím, že jsem průměrná řidička ale na pořizování řidičského průkazu vzpomínam s veeeelkou nechutí.

Petulka132

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 12. března 2012: Vaše historky z autoškoly

  • Zavzpomínejte na dělání řidičáku - jak vám to šlo? Prožila jste něco vtipného? Nebo naopak nebezpečného? Udělala jste řidičák napoprvé?

Příspěvky na toto téma mi zasílejte nejpozději 12. března 2012 v 15.30 hodin na redakční e-mail (viz níže). Pokud váš příspěvek uveřejním, potom máte šanci na získání krásného dárku - dvou srdíčkových bonboniér I Love Milka. A pokud chcete mít větší šanci na uveřejnění, ať je váš příspěvek alespoň dvakrát tak dlouhý jako tento odstavec textu.

milkamilka

Reklama