Když si mě manžel přivezl jako svou nastávající ukázat rodičům do krásné moravské vísky (já jsem z Prahy), moc nadšeni nebyli a hleděli na mě, no, prostě jako na pražandu. Ale když jsem se jala i s dlouhými nalakovanými nehty vybírat společně s nimi právě vyorané brambory, přijali mě. Tchyně se jevila jako příjemná paní a tchán...... tak ten byl prostě úžasný člověk. Dlouho jsem s tchyní vycházela moc dobře. Problémy začaly až po narození dětí.
 
Přestože jsem nebyla zrovna nejmladší matka (bylo mi 30 a byli jsme 8 let manželé), měla pořád tendence radit mi, jak dítě krmit, oblékat atd. Ale tchán ji trochu krotil a tak jsme spolu vycházely. Přece jen tam nejezdíme tak často, protože to máme skoro 400 km.
 
Jenže před třemi lety tchán zemřel a od té doby se situace zhoršuje. Tchyně má stále větší potřebu mi do všeho mluvit. A to jsme tam celkem tak 10 dní v roce, protože na otočku je to daleko a dcera nemá ve škole tolik volna. Přesto, když jedeme na Moravu, jsem vždycky předem úplně vynervovaná, co zase bude? Opravdu mám pocit, jako kdyby naše děti po zbylých 355 dní v roce v jednom kuse strádaly. Naše výměny názorů se stupňují. Po dvaceti letech manželství si už opravdu nedám vše líbit.
 
Příklad: Tchyně sedí celé odpoledne u TV (u slaďáků). Nic proti tomu, ale mezi tím dám dětem svačinu.  Najednou se tchyně vybatolí z obýváku a hned mě sprdne, že mám dát dětem taky najíst. Když se ohradím, řekne, že nevěděla. Snažím se nevyjet na ni, ale je to čím dál těžší.
Manžel většinou něco dělá kolem domu a tak u těchto malých scének nikdy není.
Není to jednoduché. Někdy mám chuť, nejezdit tam vůbec, ale je to babička a má právo na vnoučata. Proč jen není alespoň trochu jako nebožtík tchán.......?
 
Peguša
 
__________________________________________________________________________________
 
Milá Pegušo, díky za příběh. Držíme palce, a přejeme moře trpělivosti. Věříme, že to jednoduché nemáš ani trošičku. Snad tě potěší, že první mimořádný dáreček patří právě tobě!
 
Dnes se roztrhnul pytel s dárečky! Zkuste i vy štěstí a pošlete nám cokoli na téma Tchyně! A nezapomeňte, těšíme se i na příběhy, kdy tchyně bude milou, hodnou a usměvavou ženou!