604b33a54d198obrazek.png
Kde se bere?

Jak vlastně zatuchlý zápach vzniká? Hlavní příčinou je vlhkost. Jen si vzpomeňte, jak zatuchle zapáchá osuška, kterou váš syn po sportu uložil do tašky a pak na ní tak trochu zapomněl. Stačí den, dva, na místě se pomnoží mikroorganismy, nejčastěji bakterie a plísně, které jsou pak zdrojem zápachu. Postupem času se v takovém ideálním prostředí množí a tím i sílí zápach. Kritickými místnostmi jsou proto nejčastěji prostory, kde se do ovzduší dostává více vody, nebo jsou delší dobu nevětrané. Klasickým příkladem jsou koupelny, skříně, botníky, nebo dokonce ložnice. S tímto problémem se můžeme ale setkat i na chatě. Jestliže chatu využíváme jen na sezónu a nemůžeme zajistit její vyvětrání, vzduch se v prostoru nehýbe, hromadí se vzdušná vlhkost, která je optimálním prostředím pro růst některých plísní a bakterií. Vzniká zatuchlý zápach.

Proč se zbavit zatuchlého zápachu?
604b33b3db59eobrazek.png

Zatuchlý vzduch není jen estetickým problémem. Vzduch bývá velmi těžký, hůře se nám v takovém prostoru dýchá, působí negativně na psychiku. Rozvoj plísní a jiných škodlivých mikroorganismů může přinášet různé zdravotní obtíže, jako jsou alergie, bolesti hlavy, břicha či dýchací problémy. Zatuchlý vzduch vytváří nezdravé prostředí, proto je důležité se jej zbavit.

Jak na něj?
604b33c3baa2fobrazek.png

Ten, kdo tento problém řešil ví, že to není snadné. Můžete prostor a jednotlivé věci pořádně vyčistit, látky vyprat, nainstalovat pokojové vůně, ale jestliže neodstraníte příčinu, zatuchlý zápach a často i plísně, se vrátí. Důležité je zajistit prostředí s optimální vlhkostí. Pomáhá intenzivní krátké větrání, které dokáže vyměnit vzduch v místnosti. Ideální je vytvořit průvan, aby se vzduch vyměnil kompletně Ne všechny prostory ovšem toto řešení umožňují. Pak pomůže praktický pohlcovač vlhkosti. 

604b33d7a3068obrazek.pngCeresit STOP VLHKOSTI AERO 360° pohlcuje vlhkost ze vzduchu pomocí speciálních tablet a sráží ji v tekutinu. Tableta nasává vlhkost, postupně se rozpouští a vytváří modrou tekutinu, kterou je možné pozorovat ve spodní části pohlcovače, odkud ji snadno vylijete. Jedna tableta vydrží fungovat cca 2 měsíce podle velikosti místnosti a hladiny vzdušné vlhkosti. Poté můžete zakoupit náhradní.

Zázračné tablety?

Co je na tabletách Ceresit tak zázračného? Ty nejjednodušší věci bývají nejlepší, a to přesně platí o tabletách Ceresit. Celá tableta je vytvořena ze speciálních absorpčních krystalů, které vytváří kruhový tvar se speciálně členitým povrchem a otvorem uprostřed. Díky tomuto patentovanému tvaru se zvětšuje kontaktní plocha tablety se vzduchem, čímž se pohlcování nadměrné vzdušné vlhkostí stává efektivnějším. Krystaly tablety jímají vlhkost a mění ji v tekutinu. Nové tablety ale umí víc. Snáze vám pomohou docílit příjemného prostředí. Eliminují zatuchlý zápach a prostor navíc provoní velmi jemnou, nevtíravou vůní přírody. Máte na výběr, můžete zvolit rozkvetlou Provence provoněnou nádhernou levandulí, nebo si vybrat jemné luční květy, či se nechat unést silou vodopádů.  Z vašeho bytu, domu nebo chaty se stane přírodní oáza.
604b34010c85dobrazek.png

Chcete si vůně prohlédnout? Podívejte se na krátké video

Ceresit STOP VLHKOSTI myslí na přírodu ve všech směrech.

Chceme být přírodě blíž, a to nejen samotnými vůněmi, které vám dokážou přinést kousek přírody domů, ale myslíme na ni i jinak a chceme ji šetřit. Ceresit STOP VLHKOSTI má ekologicky šetrný obal, 100% recyklovaný a opětovně recyklovatelnou papírovou kartonovou krabici. Přístroje jsou vyrobeny z 60 % recyklovaného materiálu a jsou 100% recyklovatelné (s výjimkou samolepky na nádržce). Myslíme na přírodu v každém kroku.

Více informací naleznete na www.stop-vlhkosti.cz
 604b3427ef25fobrazek.png

Reklama