62fe259a097feobrazek.jpg

Starým kotlům právě odzvonilo
Staré a málo výkonné stroje nevyšly pouze z módy, ale překročily i zákonné normy. Od letošního 1. září hrozí za používání kotlů nižší než 3. emisní řady až padesáti tisícové pokuty. Stát ale nabízí i pomocnou ruku:

  • až 95 % nákladů na výměnu starého kotle pro nízkopříjmové rodiny v rámci Kotlíkové dotace
  • až 50 % nákladů na výměnu starého kotle pro ostatní rodiny v rámci programu Nová zelená úsporám

62fe25ca7c707obrazek.jpg
Tepelné čerpadlo sestřelí vaše výdaje na energie na polovinu, nebo i více.

Ušetřete i 70 % energie

Zatímco dotační programy vám pomohou snížit náklady, úspory energie vám vaši investici rychle vrátí a přinesou ještě něco navíc. Nahrazením starého kotle tepelným čerpadlem totiž ušetříte až 50 % spotřeby energie, nebo dokonce až 70 % oproti vytápěním elektrickým kotlem.

Tepelné čerpadlo můžete ještě kombinovat s fotovoltaikou a levně tak pokrýt chod své domácnosti po celý rok.

V době, kdy se roční náklady na energii v domácnosti pohybují ve vyšších desítkách tisíc korun, to znamená ušetřit desetitisíce každou sezonu.

62fe25f50952eobrazek.jpg
I na instalaci solárních panelů můžete čerpat zvýhodněný zelený úvěr.

Financujte alternativní zdroje z výhodných úvěrů

Rádi byste na energii ušetřili, ale nemáte právě teď prostředky na investici? Banky a spořitelny dnes běžně nabízejí zvýhodněné „zelené hypotéky a úvěry pro budoucnost” na financování alternativních zdrojů energie. Ty mají výhodnější podmínky a nižší úrokové sazby a kombinovat je můžete i se získáním prostředků na další účely, například na modernizaci nemovitosti.

Účelový bankovní úvěr má výhodnější úroky než nebankovní produkty a vyřídit ho zvládnete v řádu hodin. Čerpat můžete stovky tisíc korun.

Pokud potřebujete větší částku, doporučuju úvěr od stavební spořitelny. Nezajištěný úvěr získáte až do výše 1,5 milionu a díky dlouhé době splácení až 22 let budete spořitelně odesílat jen velmi nízké měsíční splátky. Úvěr, který zajistíte nemovitostí, můžete čerpat v řádech milionů a splácet až 30 let.
 
Při zastavení nemovitosti můžete na vybudování alternativních zdrojů energií čerpat i klasickou hypotéku s nižšími úroky a splatností až 30 let.

Topte a sviťte levněji s lepší bonitou

Než získáte úvěr, úvěrující banka nebo spořitelna si prověří vaši bonitu: tedy vaši schopnost a ochotu půjčku splácet. Využijí k tomu záznamy v úvěrových registrech a informace o vašich příjmech a výdajích.
 
Svojí bonitě můžete pomoci, například když zrušíte kreditní karty a kontokorent, nebudete nesmyslně utrácet, případně přidáte zástavu nebo přizvete spoluručitele.
 
Abyste dotáhli svoji bonitu k maximu a získali co možná nejvyšší úvěr s co možná nejnižšími úroky, doporučuju obrátit se na úvěrového poradce. Ten vám nejen najde nejvýhodnější možnost na trhu na míru vaší situaci, ale poradí vám a pomůže s administrativou. Poradci FinGO.cz se o vás postarají zdarma.

62fe262883484obrazek.jpg