Do České republiky začíná přijíždět stále více kapel a zpěváků. Ty, které jsme doposud mohli vidět jen prostřednictvím televizních hitparád nebo ve strnulých pózách na plakátech, začínají koncertovat i u nás.

A my? Nezvyklí na takovou příležitost jsme často ochotni investovat velké peníze, abychom mohli zahlédnout alespoň část velké show. Letos o prázdninách máme navíc jedinečnou příležitost vyměnit týdenní dovolenou u moře za návštěvu několika koncertů.

Červenec se Suzanne nebo se Sinead?

Prázdniny na koncertech odstartuje 19. července zpěvačka Suzanne Vega. Pokud však nemáte chuť na americkou folk-rockovou písničkářku, zkuste to 22. července. V rámci evropského turné do Prahy přijede kytarista Eric Clapton.

Pamatuji, že když jsem byla před několika lety v létě v Edinburgu, zrovna tam probíhal jakýsi festival. Jeho součástí bylo i vystoupení velkých hudebních umělců uprostřed velkého parku. Jestli chcete něco podobného zažít a nemáte chuť příliš cestovat, pak se vypravte na festival Music in the Park 22. července do pražské Stromovky. Kytičky, stromy, pohoda a k tomu všemu vám bude navíc zpívat Sinead O´Connor.

V září s Madonnou, ale ne v posteli

Konec léta završí jistě ve velkém královna popu Madonna, která poprvé vystoupí v Praze ve středu 6. září. Hned další den bude následovat její druhý koncert. Lístky jsou již beznadějně vyprodány.

Je ale pravda, že léto už bude skoro pryč, a tak by to chtělo zakončit něčím tvrdším. Co takhle zajít na koncert jedné z nejpopulárnějších rockových kapel devadesátých let? Jasně! V Sazka Aréně se 22. září představí Pearl Jam. Jistě nezapomenutelnou tečku za vším udělá 30. září bouřlivák Nick Cave, který přijede v rámci své letošní „Solo Tour“.

Za kolik?

Nabídku máte. Teď už stačí jen spočítat, kolik peněz budete potřebovat.

Budu předpokládat, že na všechny koncerty jsou ještě dostupné lístky a vy nejste žádní troškaři a budete chtít ta nejlepší místa...

Suzanne Vega 1650 Kč + Eric Clapton 1950,- + Music in the Park 400,- + Madonna 5010,- + Pearl Jam 1590,- + Nick Cave 1950,- 

= zaplatíte 12 550 Kč. 

Vyměníte letos dovolenou za koncert? Je mi jasné, že se nejspíš nepůjdete podívat na všechny hudební hvězdy, ale možná si přece jen vyberete. Já nejspíš ne. U mě to však není z důvodu, že bych si v nabídce nevybrala, ale stačí mi bohužel jen pár minut stát v přeplněné tramvaji a téměř omdlévám.

Tak to raději nechám na vás a přeji vám ten nejlepší hudební zážitek...

Reklama