p

Co se popularity sukní týká, zůstávají daleko za kalhotami. A je to škoda, protože výběr je široký a svou favoritku si může najít každá z nás. My vám poradíme, jaký střih sukně bude nejvíc slušet typu vaší postavy

Když jsem pro vás hledala inspiraci, jaké sukně se nosí, došla jsem k závěru, že vlastně všechny. Není délky ani šířky, která by byla vyloženě pasé. Nosí se krátké, ke kolenům, midi i maxi. Úzké i široké, přiléhavé i rozevláté, elegantní i sportovně ležérní.

Zkrátka, každá žena si najde sukni, která sedí jejímu typu i postavě.

Přesto by se dal vystopovat jeden společný prvek. A tím je pas. Je konečně tam, kde by měl být. A čím je výše posazený, tím se nohy zdají delší. A to určitě není na škodu, že?

A ještě pár rad, jaká sukně bude slušet vám, pokud máte postavu těchto tvarů:

hHruška (široký zadek, silná stehna, ale štíhlý pas a drobná horní polovina těla). Vám sukně sluší víc než kalhoty a měla byste toho využít. Určitě vám bude sedět sukně, která svým střihem připomíná styl padesátých let. Ale pozor na nabírání v pase a tuhé látky. Vybírejte si spíš sukně ze splývavých materiálů, s hladkým sedýlkem, a sklady, které nejsou moc výrazné. Sukně by se měla rozšiřovat až těsně nad nejširším místem vašich stehen. Taková sukně zvýrazní vaše přednosti, vyrovná proporce a bude vám slušet stoprocentně.

 

 

 

 

 

 

,

Tvar písmene H. Jste spíš chlapecké postavy, nemáte výrazně vyznačený pas, ale štíhlé boky a dlouhé nohy: vsaďte na populární maxisukně a nově objevené midi. Dokážete je vynést nejlépe ze všech. Budou vám slušet i sukně šikmo střižené a minisukně, které mají rozevlátý spodní lem. Taková sukně dodá vaší postavě na ženskosti.

 

 

 

 

 

 

mTvaru písmene V. Máte objemnější horní polovinu těla, široká ramena, větší poprsí, ale úzké boky a dlouhé nohy. Vám bude slušet přiléhavá sukně ke kolenům, dodá vám eleganci. Pokud máte opravdu hezké nohy, klidně si můžete dovolit asymetrické délky nad kolena, které připoutají pozornost k dolní polovině těla a vyrovnají tak vaše proporce. Můžete nosit sukně, které se ke spodnímu okraji rozšiřují a hezky vlní, ale podmínkou je ploché bříško. Pokud nejste hodně mladá, vyhněte se krátkým minisukním, vypadala byste v nich „lacině“

 

 

 

 

 

 

jTvar jablka. Ženy s postavou, která nejvíce přibírá v oblasti břicha, to budou mít s výběrem sukně nejtěžší a měly by se zaměřit spíš na šaty. Ale pokud mají hezké nohy a kolena, mohou jít do sukně, která se směrem dolu zužuje, ale pas by se neměly snažit zdůrazňovat. Dobře vypadá tužková sukně a lehce nařasený top, který končí kolem boků.

 

 

 

 

 

 

 

nTvar přesýpacích hodin patří mezi nejkrásnější ženské postavy, které mají ideální proporce. Plné poprsí, štíhlý pas, výrazné boky a většinou velmi hezké nohy. Těmto typům žen, pokud jsou štíhlé, sluší takřka všechny střihy sukní. Mají-li plnější tvary, což je pro ně přirozenější, nejvíce jim sluší sukně, které zdůrazňují pas a ke kolenům se buď rozšiřují (typ sukní padesátých let), nebo naopak zužují a zvárazňují sexy proporce.

 

 

 

 

 

 

Pokud jste sukňová, mám pro vás i obrazovou inspiraci. Záměrně jsem nehledala na přehlídkových molech a „zabrousila“ jsem do ulic. Vybrala byste si?

foto: facebook street style

Kresby: Dana Haklová

Čtěte také:

Reklama