Dovedete si představit, že si na deset dní vyměníte domácnost s jinou ženou? A nejen domácnost, ale vyfasujete i jejího manžela a děti? Já tedy ne. Jak to ale vypadá, existují ženy, které jsou něčeho takového schopny.

 

Jinak by televize Nova nemohla vyrukovat s novým tipem reality show s názvem Výměna manželek.

 

A v čem je celý fór? Přesně v tom, o čem jsem psala výše. Žena z Moravy se například přestěhuje na sever Čech a vymění si se zdejší ženou domácnost, životního partnera, potomky, zvyky… zkrátka vše, co naprosto běžně patří do našich životů.

 

Hrůza! Do poslední chvíle netuší, kde se ocitne a v jakém prostředí bude následujících deset dní bydlet, žít a vykonávat všechny povinnosti, které my ženy obvykle vykonáváme. Teda – kromě těch, které jsou nazývány „manželskými“ a které všechny vnímáme jako něco velmi intimního, co je možné pouze mezi dvěma opravdu blízkými osobami. Tak něco takového skutečně nehrozí.

 

Ale jinak – hrůza! No uznejte samy, co se může stát, když si puntičkářská hospodyňka s ještě více puntičkářským manželem prohodí role s ženou, která uklízí jen to, co je nejnutnější, a v této své činnosti je vydatně podporována nádherně flegmatickým manželem? Kolapsová situace pro obě! Pořádkumilovná ženuška nechá za deset dní na své „nové“ domácnosti doslova ruce, aby ji alespoň trochu přetvořila k obrazu svému a její manžel zase skřípe zuby nad zvyky a bohorovným klidem své „desetidenní“ manželky.

 

 

 

 

 

Včera večer jsem zhlédla tento pořad a šla mi z toho hlava kolem. Ty ženy, které do toho šly, jsem na jednu stranu nechápala, na druhou obdivovala a na třetí jsem se jim skutečně divila. Rozum mi to nebral.…. Jenže... pak jsem se porozhlédla po svém bytě, zcela sebekriticky jsem usoudila, že nějaká šikulka pracovitá, přepečlivá by se mi zatraceně hodila.

 

A co vy? Šly byste do toho? Dovedete si představit, že byste udělaly něco tak ujetého?

Reklama