Ne, nebojte se, nejedná se o žádnou reality show, i když název tomu napovídá, jde o dovolenkový příběh dvou manželských párů, který se ke mně dostal tak nějak oklikou, zprostředkovaným vyprávěním. Nedá mi to, abych se s vámi o něj nepodělila.

výměna

Je celkem přirozené, že na dovolených napadají lidi různé věci, ale proto na tu dovolenou jedou, aby dělali to, co by je třeba normálně nenapadlo. Jedou na dovolenou, aby si odpočinuli, aby se uvolnili. Hranici uvolnění možná malinko překročily jisté dva manželské páry... anebo nepřekročily?

„Hele, ale nech si to pro sebe, jasné?“ žádala mě kamarádka, která mi vyprávěla příběh jedněch jejích známých.
„No jasně, nechám.“

Po dovyprávění mi to ale nedalo.

„Hele, Pavli, a když nebudu jmenovat? Vždyť už je to dva roky, to by byla náhoda, kdyby to četli, a co víš, třeba je takových párů víc.“
„A no tak jo.“

Příběh dvou manželských párů na dovolené na Mallorce

Říkejme jim třeba Novákovi a Svobodovi, dva manželské páry, které před dvěma lety odlétaly se stejnou cestovní kanceláří na Mallorcu.

Manželé Novákovi a Svobodovi se seznámili už na letišti, vzájemně si padli do oka. Novákovi spolu žili teprve dva roky, děti neměli, Svobodovi spolu byli už šest let. Měli jedno dítě, které jim hlídala babička.

Na hotelu měli pokoje kousek od sebe. Chodívali společně na jídlo i k moři, večer se pobavit. Asi v polovině pobytu pronajal pan Svoboda jachtu, a jestli by Novákovi nejeli s nimi, že na ní budou i přes noc. Na jachtě si užívali jako v nějakém hollywoodském filmu, alkohol dělal své.

V pozdních nočních hodinách padaly komplimenty na protějšky obou pánů, pan Svoboda, ten déle ženatý, řekl: „Člověče, stejně by mě zajímalo, jaké to je žít s jinou ženskou, já už jsem na tu svoji za ty roky tak zvyklý.“
„Tak si nás vyměňte,“
řekla rozjařená paní Nováková.

Nikdo nebyl proti. A uzavřeli sázku, kdo tu svoji ženu bude chtít dřív zpátky. Na jachtě proběhlo ještě vše při starém, ale na hotel už se vraceli s druhými protějšky, manželky si přestěhovaly své věci a šly do „náruče jiného“. Po celý zbytek dovolené se všichni čtyři chovali, jako by to tak mělo být, a měli z toho velkou legraci, nikdo to nevzdal.

Přišel konec dovolené a manželky se už před odletem prohodily zpátky. Po přistání na letišti se pak všichni s potutelnými úsměvy rozloučili, ale už nikdy se nesešli. Neměli potřebu.

Téma dnešního vydání 8. července zní: Jakou nejabsurdnější situaci jste prožila na dovolené? A nebo také, jaká byla vaše nejhorší dovolená a proč?

Pište své příspěvky na redakční e-mail redakce@zena-in.cz

Reklama