Také byste ráda utekla před vším tím předvánočním shonem a jen tak se toulala slavnostně osvětlenými uličkami, zastavila někde na svařák nebo horký punč, zahřála si prochladlé ruce sáčkem horkých kaštanů a jen tak vnímala tu pravou sváteční atmosféru? Že na nic nemáte čas, a pokud máte, nic podobného ve vašem okolí není? A pokud ano, omezí se to na barevnými žárovkami ověšený strom a pár stánků s předraženým zbožím pochybné kvality?

Nevadí, vydejte se alespoň se Ženou-in na virtuální vánoční výlet do kouzelných evropských měst.
A možná se vám naše pozvánka stane inspirací a vy pro jednou mávnete nad kurzem koruny rukou a s pár „euríky“ v kapse vyrazíte třeba k našim sousedům. Vždyť jen kousek od našich hranic se nacházejí okouzlující vánoční trhy.


Třeba v Drážďanech, kde se koná nejstarší vánoční trh v Německu. Představte si, že už od poloviny patnáctého století tu lidé rádi podléhají vánoční atmosféře a nakupují tradiční drážďanské štoly, voňavé perníčky a různé výrobky z obrovské pokladnice lidových řemesel.
Rozkládá se od Prager Strasse až k hlavnímu nádraží a snadná dostupnost z Čech ho předurčuje jako ideální místo, kde načerpat vánoční náladu.


Ve Vídni, která si už v druhé půli listopadu oblékne svůj vánoční kabát, je také mnoho míst, která stojí za návštěvu. Jako v zimní pohádce si budete připadat v Schonbrunnu, zvláště pokud se sem vydáte po setmění. Atmosféra tohoto barokního zámku v záři tisíců světel je úchvatná a nezaměnitelná. A zdejší trh je požitkem pro všechny smysly. Přijdou si na své nejen mlsné jazýčky a fajnové nosíky díky kulinářským specialitám domácí kuchyně, ale i váš vytříbený sluch ocení tradiční adventní koncerty.
Pokud s sebou berete děti, nezapomeňte na Ježíškův trh, který se koná před vídeňskou radnicí a je určen právě těm nejmenším.

Asi sto kilometrů od Českých Budějovic se nachází Linec a jeho skvělý vánoční jarmark na barokním náměstí. Z Lince vás městský expres zaveze na vánoční trh do parku Volsgarten, kde pohádkové postavy okouzlí děti a výběr delikates zase dospělé.

Chcete se podívat ještě dál?
Není problém. Co takhle Londýn, Miláno, nebo Dortmund, kde každoročně stojí nejvyšší vánoční strom na světě? Se svojí výškou 45 metrů a více než 2 000 ozdob má svůj zápis také v Guinessově knize rekordů.

Tak co vy na to, milé ženy-in.
Do kterého z měst byste se chtěla jet podívat?
Které má podle vás nejkrásnější vánoční atmosféru?
 Napište nám, kde jste byly vy.

Reklama