Dobré ráno,
mám jednu vzpomínku na školní výlet, která je opravdu nezapomenutelná. Bylo to v šesté třídě na základní škole. Cílem našeho dvoudenního výletu byly tehdy Orlické hory, kde jsme měli přenocovat. Ráno jsme se tedy shromáždili před školou, nastoupili do autobusu a vyjeli.

Asi po dvaceti minutách cesty se ozvala rána - měli jsme defekt. Pan řidič tedy vystoupil, vyměnil píchlé kolo za rezervu a pak nám bylo řečeno, že se musíme vrátit pro novou rezervu. Vrátili jsme se tedy do našeho městečka do místního JZD, kde nám bylo píchlé kolo vyměněno za novou rezervu. A znovu jsme vyjeli.

Cesta nám hezky ubíhala až do odpoledne, než se opět ozvala rána, tentokrát ovšem trochu jiného charakteru. Předjel nás totiž náklaďák, který byl naložený nějakou zeminou nebo čím a jeden kámen z něj odlétl a  rozbil nám přední sklo. Naštěstí se řidiči nic nestalo. Takže jsme opět zastavili, paní učitelky (tehdy vlastně ještě soudružky učitelky) pozametaly z cesty sklo, pan řidič si oblékl koženou bundu, nasadil sluneční brýle a opět jsme vyrazili.

Jako naschvál zrovna začalo pršet, takže pan řidič si musel užít. Dojeli jsme do jednoho města, kde nám rozbité přední sklo opravili a mohli jsme pokračovat dál. Do cíle cesty jsme pak už dorazili bez dalších nehod. To by mohl být konec příběhu, ale nás ještě čekala druhý den cesta zpátky.

Ta probíhala v pohodě do té doby, než jsme byli asi tak hodinu cesty od domova. Opět rána a opět defekt. Nevěřila bych, že se nám ta rezerva, pro kterou jsme se předchozí den vraceli, bude hodit. Tím naštěstí už všechny nehody skončily a domů jsme se dostali v pořádku. Klobouk dolů před panem řidičem, který to s námi absolvoval, myslím si, že tenhle výlet mu musel taky utkvět v paměti stejně jako asi všem mým spolužákům.

Liba


Musím uznat, že tohle by mi tedy také utkvělo. :) Velice vydařené, musím říct. Nenapsala jste nám, jak velké jste nakonec měli zpoždění! :)

A co váš školní výlet? Také jste zažili defekt? Napište nám na adresu redakce@zena-in.cz!