Ještě jsem si vzpomněl na ty exkurze na VŠ. Já takhle taky jezdil strašně rád a jednou jsem se dokonce přihlásil na exkurzi katedry dějepisu s Mgr. Foltýnem, který je známý tím, že strašně rychle chodí a moc nemluví.

Jelo se do Slovinska a byla to asi nejlepší exkurze, jakou jsem kdy zažil. Nepotřeboval jsem totiž nahánět žádné zápočty a bohapustě jsem si to užíval. Jen zastavil autobus, už jsem byl u místního krámku s vínem, koupil si tamní lahev do archívu (případně jednu pro všechny na hned) a zeptal se, kde mají nejbližší řeznictví.

Tam jsem si koupil klobásu. Zkrátka a dobře zážitková dovolená jak noha... :) Tím jsem si získal sympatie profesorského sboru (dělil jsem se o víno a nechtěl zápočet) a zjistil jsem, že Mgr. Foltýn je jeden z nejsprávnějších pedagogů, které jsem na VŠ poznal (ani nebyl o tolik starší, ale neskutečná bedna na historii).

Prošli jsme několik slovinských klášterů, vylezli na Triglav (mně ruplo v koleni, skončil jsem v půlce) a projeli Slovinsko naskrz. Vrchol ale nastal s Foltýnem v Lublani, kde jsme šli na punkový koncert jihoafrické kapely Boo! Magistra jsme nejdřív nemohli najít, protože byl celý koncert v kotli. Prý nemluvný a zaražený! Kabrňák to je! :)

Napište nám také na adresu redakce@zena-in.cz o svých výletech!

Reklama