Sledujete-li Zuzčin těhotenský týdeníček, můžete si v něm tentokrát přečíst o výletě do Jižních Čech, který Zuzka naplánovala pro svého muže Honzu jako překvapení. Z překvapení sešlo, ale výlet stál i tak za to!

zuzkaV dalším pokračování Zuzčina těhotenského týdeníčku malinko opustíme téma blížícího se mateřství. Zuzka nafotila krásné snímky při výletě do Jižních Čech, tak se na ně podívejte…


Tak jsem se prvně ocitla na ušním. Už několik týdnů mne trápí zaléhání jednoho ucha, tak jsem se svěřila svému praktikovi a dostala doporučení k ORL. Objednala jsem se do ordinace, kterou jsem měla nejblíže své práci. Při vstupu do čekárny jsem byla mile překvapená – sice malá, ale pěkná čekárna s recepcí, zpoždění oproti objednanému času jen pár minut a moc milý doktor. Výsledek? Údajnou příčinou je krční páteř. Takže teď několikrát denně aspoň krátce krk protahuji a doufám, že to bude brzy lepší. Na internetu jsem v diskuzích našla, že snad může být zaléhání spojeno i s těhotenstvím, ale nevím. Fakt je, že jsem podobné potíže nikdy dřív neměla.

Ale starosti stranou před námi byl prodloužený víkend, který měl být pro Honzu překvapením. Nějak se ale stalo, že den před odjezdem došlo k prořeknutí a Honza už tušil dost přesně, kam zamíříme. Sofi jsme tentokrát nechali doma a dobře jsme udělali. Ubytování jsem měla zarezervované v Hašlovicích, cca 10 km od Českého Krumlova. Cestou tam jsme se zastavili na zámku Hluboká, vyletkde jsem zatím nebyla. Ani jeden nejsme moc na interiéry zámků či hradů, tak jsme si prošli zámecký park, nádvoří a brzy vyrazili k dalšímu cíli – na obhlídku selského baroka v Holašovicích, o kterých jsme si už strašně dlouho říkali, že bychom se tam měli podívat.

Na Hluboké jsem se musela vyfotit na této soše – Kozoroh (já) s Kozorohem (socha)

Odpoledne jsme pak dorazili do ubytování v Hašlovicích a nadšeně zjistili, že majitelé nejen chovají čtyři koně, což jsem předem věděla, ale do jejich zvířectva patří i kamerunské ovce, krůty a krocani, husy s housaty, kočky, psi a jasně, že slepice. Už dlouho jsem se neprobouzela ráno tak spokojeně, jako když mne tam budil svým zpěvem kohout. Honzu nejvíce zaujali krocani, se kterými si z okna vehementně povídal, samozřejmě že pomocí jejich kejhání.

vylet

vylet

vylet

Další den nás čekal Český Krumlov, kde jsem konečně viděla tamní otočné hlediště, prošli jsme si centrum, navštívili jsme zrcadlové bludiště, které mně přišlo mnohem lepší než to petřínské, a večer jsme se uťapkaní, ale spokojení vraceli na naší „farmu“.

Dalším bodem programu byla návštěva Lipna, kde je nově otevřená stezka mezi korunami stromů. Byla tam spousta lidí, až na samém vrcholku vyhlídkové věže neuvěřitelně foukalo.

vylet

Stezka byla vybavená i různými úkoly, jako např. přechod po lanech, zavěšených řetězech apod. Na některé jsem si ani netroufla, bála jsem se, že bych se svou šikovností mohla žuchnout, což bych zrovna teď nerada.

Odpoledne jsme ještě vyrazili na cyklostezku u Lipna, kde Honza nazul inliny. Já bohužel kvůli těhotenství nemohla, tak jsem si aspoň půjčila v místní půjčovně koloběžku a následovala Honzu tímto dopravním prostředkem.

vylet

Víkend se nám moc líbil, ale rádi jsme se vraceli domů.

Ještě bych zapomněla zmínit, že cestou jsme se zastavili nakoupit jídlo na cestu v Tescu, kde zrovna měli slevy na miminkovské oblečení, takže jsme šatník našeho mrňouse obohatili o pár pěkných kousků.

Ještě bych chtěla čtenářkám ženy–in poděkovat za jejich zkušenosti s monitorem dechu z minulého týdne. Když jsme si pročetli zkušenosti některých z vás, rozhodli jsme se, že si monitor dechu přece jen pořídíme.

Zuzka


S tím monitorem určitě neprohloupíte. Jinak tento pátek vyjde v ŽENĚ-IN.cz o monitorech dechu (díky tvému podnětu) velký článek.

Čtěte Zuzčin blog

Reklama