Rychlost a trochu toho adrenalinu jsme si v rakouském alpském středisku Bad Gastein užili minule. Dnes mám něco pro romantické duše, které se nechtějí hnát krajinou, ale raději si ji důkladně prohlédnout. Zvu vás na vycházky, které vždy končí skvělým jídlem.

Když se řekne horská turistika, mnozí se předem vyděsí. Přitom nemusí jít rovnou o výšlapy s vypětím sil. Stačí si vybrat takovou trasu, která vede z náhorní plošiny směrem do údolí. My si udělali vycházku ze záchytného bodu Nassfeld v Národním parku Vysoké Taury do nedaleké horské chaty.

Visutý most je zážitek

Pokud byste rádi něco vzrušujícího, vyjeďte lanovkou nad Bad Gastein. Na Stubnerkogel se můžete projít po zdejším 140 metrů dlouhém visutém mostu. Ten je držitelem dvou rekordů: je nejvýše položeným mostem v Evropě (2300 m n. m.) a udržuje se v průchodném stavu po celý rok. Lanová konstrukce ne více než 1 metr širokého mostu se přitom mírně pohupuje nad 28 metrů hlubokou propastí.

Snídaně na horské chatě

Kdo se vydá do Gasteinu, rozhodně by neměl opomenout návštěvu některé z horských chat. My se vydali posnídat na Amoser Alm u Dorfgasteinu. Cesta vedoucí skrz pastviny vás zavede na místo, odkud se vám nebude chtít odcházet.

Nezapomínejte na relax

Pohyb jednoho zmůže. Ideální čas zajít třeba do Alpských termálních lázní v Bad Hofgasteinu. V oblasti vyvěrá 18 termálních pramenů bohatých na minerály a léčivý radon. Právě ten se nachází i v nedalekých léčebných štolách Gasteiner Heilstollen.

Více informací se dozvíte na www.gastein.com a www.kamkam.eu

Čtěte také:

Reklama