Rakouské alpské středisko Bad Gastein jistě znají milovníci zimních sportů. Ale i z jara tu zažijete plno dobrodružství. Já se během čtyř dnů stihla kochat nádhernými zasněženými vrcholky hor i romantickou krajinou pod nimi, relaxovat a dopřát si trochu toho adrenalinu, kdy máte vítr ve vlasech. Ale ať nepřeháním, nic, co byste nezvládli také.

Tradiční lázeňské alpské středisko Bad Gastein naleznete v srdci národního parku Vysoké Taury ve spolkové zemi Salcbursko. Ve výšce 1000 metrů nad mořem vyhledávají léčebné klima, zdravý vzduch a blahodárné účinky 17 pramenů s ušlechtilým plynem radonem pacienti trpící nemocemi pohybového ústrojí, horních cest dýchacích a poruchami imunitního systému.

V nejslunnější a nejširší části údolí se nachází Bad Hofgastein, historická lázeňská obec s pěší zónou, obchůdky, hotely a restauracemi či Alpskými termálními lázněmi. Právě tam jsme se také ubytovali.

georg

Příjemný hotel St. Georg mě nadchl hlavně společnými prostory. Ideální pro večerní setkávání se s partou přátel, s nimiž u sklenky zhodnotíte uplynulý den. A že tu je co hodnotit a rozebírat!

spolecne

Do hor na kole? Ano a bez námahy!

Celý prostor národního parku Vysoké Taury je protkaný stovkami kilometrů turistických cest pro pěší turisty a běžce, více či méně náročných cyklostezek a bikerských tras. Vedou za divokou přírodou i památkami, a my chtěli vidět od každého něco. Ovšem s minimální námahou, kterou zvládnou i nesportovci. To nám umožnila elektrokola.

pujcovnakol

Nesmějte, není to, jako když sednete na babetu. Šlapat do pedálů musíte neustále. Jen s menší námahou. Prudký stoupák díky nim vyjedete, jako mírný kopeček. A když se zrovna obejdete bez pomoci neslyšného motoru, prostě jej vypnete. I já na něj usedala s předsudky, ale okamžitě jsem si jej zamilovala. Jen kdyby nebyly pořizovací náklady tak vysoké….

pruvodce

Na projížďku se můžete vydat i sami, ale s průvodcem máte jistotu, že uvidíte skutečně vše a nezabloudíte.

cedule

My se vydali dolinou směr Bad Gastein a pak směrem do Národního parku Vysoké Taury. Cesta kolem typických rakouských stavení, průzračně čistých říček, přes ohrady, na nichž se popásají krávy a koně, kolem nádherných kostelů, to je teprve pastva pro oči. A před vámi se rýsují zasněžené hory...

Čtyřicetikilometrová projížďka nebyla ani tak cítit v nohách, jako v sedacích partiích. Nelitoval ale nikdo. A tak jsme ve vzrušující zábavě s nádhernými výhledy pokračovali. Už jste slyšeli o tamním „Letu nad vodopádem“?

Flying Waters aneb let nad vodopádem

Pokud jste ještě nezkoušeli takzvaný zip line, musíte to co nejdříve změnit. Je to naprosto úžasný pocit, když můžete vidět svět z ptačí perspektivy. V Bad Gasteinu se, zavěšeni na laně, prolétnete nad vodopádem.

Možná si říkáte, že na tohle nemáte žaludek. Pak právě pro vás bude další část objevování krás Bad Gasteinu. V ní se vydám na lehkou horskou túru a také na úžasnou snídani do romantické horské chatičky.

Více informací se dozvíte na www.gastein.com a www.kamkam.eu

Čtěte také:

Reklama